منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲
شناسه خبر: 328167
گروه :خبر
n00075890-t

این روزها تعداد موش های غول پیکر که آدم گاهی آنها را با گربه اشتباه می گیرد، در بندرعباس کم نیست و حتما یک بار هم که شده، با پرش های ناگهانی شان غافلگیر شده اید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بندرعباس یکی از استان های جنوب ایران است، ساحل زیبا، جاذبه های گردشگری وآب و هوای آن موجب شده مردم و توریست های زیادی به این شهرستان سفر کنند و برگی ازدفترچه خاطرات خود را با  زیبایی های یاد ماندنی بندرعباس پر کنند.

 

در مکان های تفریحی بندرعباس مانند پارک غدیر، سنگ های لب ساحل، و دیگر مکان های گردشگری این شهرستان که در فضای باز است موجودات موذی جولان می کنند و این موضوع مربوط به امروز نیست! چندین سال است که موجودات موذی گریبان گیر مکان های تفریحی هرمزگان شده به طوری که دیگر برای مردم عادی است و  این معضل مشکلاتی هم ایجاد می کند که آن را در ابعاد مختلف بررسی می کنیم.

 

مشکلات ناشی از حشرات ، جوندگان و موجودات موذی
از مشکلات دیگری که متعاقب بحرانها ایجاد شده و سلامت آسیب دیدگان را به خطر می اندازد رشد و تکثیر عوامل میکروبی بیماریزا و نیز تکثیر حشرات جوندگان به ویژه موش را می توان نام برد.

 

 

این روزها تعداد موش های غول پیکر که آدم گاهی آنها را با گربه اشتباه می گیرد، در بندرعباس کم نیست و حتما یک بار هم که شده، با پرش های ناگهانی شان غافلگیر شده اید و همچنین موشها علاوه بر خسارات اقتصادی که بر منابع غذایی وارد می کنند مخاطرات بهداشتی ایجاد کرده و موجب بروز بیماری می گردند.

 

به نظر می رسد روش های به کار گرفته شده برای ریشه کن کردن آنها خیلی هم موثر نبوده و روز به روز چاق و چله تر می شوند و موش ها را معمولا در جوی ها می توان دید، گاهی هم در پارک ها می دوند و کثیفی و بدبویی شان، قابل توصیف نیست.

 

چند روز پیش یکی از آنها را دیدم که روی نیمکت پارک پرید و چند دقیقه ای آنجا ماند و بعد با دیدن عابران فرار کرد گه جا دارد مسئولین در این خصوص چاره ای بیاندیشند.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی