منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
شناسه خبر: 239167
گروه :خبر
طلبه ها

مدیر گروه اخلاق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: مهمترین وظیفه اجتماعی حوزه تهذیب انسانها است و در جهان خلقت کاری مهم تر از تهذیب نبوده بلکه تمام نظام خلقت بر پایه مهذب کردن انسان ها بنا شده است .

به گزارش پایگاه خبری زنان استان هرمزگان سوریاس  حجت الاسلام و المسلمین محمد عالم زاده ، مدیر گروه اخلاق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در تبیین ویژگی های طلاب اظهار کرد: تمام نظام خلقت بر پایه مهذب کردن انسان ها بنا شده و سرانجام امور آموزشی باید به تربیت اخلاقی و تربیتی انسان ها منجر شود .

وی تاکید کرد : تهذیب به قدری دارای اهمیت است که خداوند در سوره شمش بعد از 11 قسم پشت سر هم ، بر تزکیه نفس تاکید کرده است ، امری که نمونه آن در جای دیگر مشاهده نشده است .

وی ادامه داد: مهمترین وظیفه اجتماعی حوزه تهذیب انسانها است و چنین امر مهمی نیازمند برنامه ریزی منظم است و در مرحله اول خود طلاب باید مهذب تربیت شوند تا بتوانند تاثیر گذاری لازم را داشته باشند .

مدیر گروه اخلاق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در تبیین ویژگیهای طلاب یاد آور شد: طلبهای که وارد حوزه می شود ارزشمند ترین ماده خامی است که می توان سراغ گرفت ، یعنی هیچ کارخانه ای پیدا نمیشود که ماده خام به این ارزشمندی داشته باشد ، برخی فکر می کنند نفت یا اورانیوم ارزشمند است در صورتی که جان انسان ماده ارزشمندی است که هیچ چیز قابل رقابت با آن نیست .

 

عالم زاده نوری در تبیین سومین ویژگی شاخص طلاب افزود: طلاب حوزه در شرایط اجتماعی امروز مظلوم ترین مخاطب هستند چرا که در معرض سنگین ترین آسیب های معنوی و اخلاقی قرار گرفته اند در طول تاریخ بشریت تاکنون هیچ دوره ای به اندازه امروز بحران معنویت در جامعه وجود نداشته و تخریب علیه دین و روحانیت صورت نگرفته است .

وی در پایان خطر نشان کرد : مجموع ویژگی های یاد شده این را می طلبد که برنامه های تهذیبی مشخصی در حوزه علمیه تبیین شود تا بتوان ضمن حراست از طلاب ، توانمندی آنها را برای مبارزه با انحرافات و شبهات افزایش دهیم .

انتهای خبر /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است