منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۲
شناسه خبر: 332387
گروه :خبر
image

فرماندار شهرستان بندر خمیر افزود: یکی از آسیب های جدی و اجتماعی کشور مواد مخدر است و اگر ۵ اولویت اجتماعی کشور را در نظر بگیریم ، اعتیاد و طلاق ، حاشیه نشینی ، فساد و بی بند و باری اخلاقی و اجتماعی ، اولویت اول و مهمترین مسئله اجتماعی امروز کشور بحث مواد مخدر است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از لوار ، علیرضا نصری فرماندار و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بندرخمیر بعداز برگزاری نمازجمعه بااشاره به هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت : بلای خانمان سوزی که ۶ هزار سال است که بشر را با خودش درگیر کرده است و کشور و مردم ما از این موضوع مستثنی نبوده اند .

 

وی در ادامه افزود : مار خوش خط و خاری که امروز به بیش از ۵٠٠ نوع مواد مخدر در سطح جهان و در سطح این کشور است و متاسفانه به انواع مختلف دارند توزیع می شود . و از شکل سنتی خود خارج شده و به اشکال مختلف تحت عنوان آدامس و مواد خوراکی و سایر مسائلی دیگر می باشد.

 
فرماندار شهرستان بندر خمیر اظهار کرد : ضرورت پیشگیری و ضرورت تبیین وپرداختن به این مسئله بر کسی پوشیده نیست ، متاسفانه بعنوان یکی از مسائل مهم و اولویت های اجتماعی کشور است .

 
نصری با اشاره به آمار مواد مخدر گفت : در تحقیقات و آمار هایی که توسط شورای اجتماعی کشور و معاونت اجتماعی وزیر کشور صورت گرفته ٩٢ درصد مردم جامعه ما ، یکی از اولویت ها و مسائل اصلی شان را بحث مواد مخدر عنوان کرده اند . این بلای خانمان سوزی که متاسفانه ۵٨درصد مبتلایان به مواد مخدر زیر ٣۴ سال قرار دارند یعنی تصور کنید که جمعیت جوان و آماده به کاری که باید در خدمت کار ، تولید و اشتغال باشند متاسفانه آلوده به بحث مواد مخدر هستند.

 
وی یادآور شد : قریب به ۶۴ درصد از کسانیکه مبتلا و آلوده به مواد مخدر هستند متاهلین می باشند و نه تنها خودشان درگیر هستند بلکه خانواده هایشان درگیر این بلا شده اند.
فرماندار بندر خمیر خاطر نشان کرد: ۵۵ درصد پدر و مادران بعد از ٣ تا ۵ سال که فرزندشان مبتلا به مواد مخدر شده متوجه می شوند که متاسفانه کار از کار گذشته است و شاید دیگر نتوانند اقدام عملی و خوبی را در این زمینه انجام دهند.

 
علیرضا نصری با بیان اینکه بیش از ٨٠ در صد کسانیکه ترک نموده اند مجدد به مواد مخدر آلوده می شوند ، گفت : کمتر از ٢٠ درصد هستند که زمانیکه ترک نمایند دیگر سراغ مواد نمی روند.

 
فرماندار شهرستان بندر خمیر افزود: یکی از آسیب های جدی و اجتماعی کشور مواد مخدر است و اگر ۵ اولویت اجتماعی کشور را در نظر بگیریم ، اعتیاد و طلاق ، حاشیه نشینی ، فساد و بی بند و باری اخلاقی و اجتماعی ، اولویت اول و مهمترین مسئله اجتماعی امروز کشور بحث مواد مخدر است .

 
وی خاطر نشان کرد : امروزه مبارزه به تنهایی جواب نمی دهد ، در عرصه مبارزه نیروهای نظامی و انتظامی بسیار زحمت کشیده اند. باید یک کار جمعی و اصولی انجام شود ، در سالی که به فرموده حضرت آقا، سال اقدام و عمل است اگر همه آحاد جامعه دست به دست هم دهیم و یک اقدام عملی و اساسی در این خصوص داشته باشیم .

 
نصری اظهار کرد : فرصت ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوبی است که از همین تربیون های نماز جمعه و جماعات استفاده شود برای فرهنگ سازی بیشتر و پیشگیری در خصوص بحث مواد مخدر که در حقیقت بلای خنمان سوز امروز جامعه است .

 

انتهای خبر/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است