منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳
شناسه خبر: 278993
گروه :خبر
fox-cat-friend-photos-4

بدون شک نزدیک شدن حیوانات وحشی به محل محدوده شهر و روستا خالی از ریسک نیست و گاهی تلاش برای زنده ماندن به قیمت زندگی این حیوانات تمام می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، امروزه همه کشورهای جهان با این موضوع دست ‌به گریبانند که در بیشتر موارد هر یک از طرفین تلاش می‌کند دیگری را مغلوب کند، انگار که هیچ راه میان ه‏ای وجود ندارد. انسان‌ها حتی در شهرهایی که در ارتفاعات واقع شده و سرمای بیشتری را تجربه می‌کنند، خانه‌های خود را با وسایل گرمازا و سوخت‌های طبیعی یا مصنوعی گرم نگه می‌دارند و خودشان را از سرما حفظ می‌کنند. اما واقعیت این است که حیوانات شرایط انسانها را ندارند و برای زنده ماندن در زمستان به سوی محل زندگی انسانها کشیده می‌شوند تا برای خود غذا تهیه کنند.

مدتی است معضلی گریبان بندرعباسی ها را گرفته که آن حضور حیوانات مختلف در شهر است که بدون شک نزدیک شدن حیوانات وحشی به محل محدوده شهر و روستا خالی از ریسک نیست و گاه تلاش برای زنده ماندن به قیمت زندگی این حیوانات تمام می‌شود، حیواناتی که یا برای درخشان شدن کارنامه رشادت عده‌ای و یا هدف گلوله شکارچیان غیرمجاز قرار می‌گیرند و پرونده زندگیشان برای همیشه بسته می‌شود.

مناطق شهری دور، زباله‌های انسانی شامل پسماند غذایی، کاغذ و … معمولا در گوشه و کنار ه‏ا ریخته می‏ شوند که چنین کاری می‌تواند سلامت حیوانات را به خطر بیندازد.

 

هرچند حیوانات علفخوار آسیب جسمانی به انسان‌ها وارد نمی‌کنند ولی ممکن است با ورود به زمین‌های کشاورزی باعث تخریب بخشی از اراضی شوند که همین خلق و خوی افراد محلی را تنگ می‌کند.

 

 

شهرستان بندرعباس به عنوان قطب اقتصادی کشور در سالهای اخیر شاهد حجم گسترده نیروی انسانی بوده که با هدف اشتغال و معیشت وارد استان شدند که به طبع باعث ساخت سازهای مسکونی در شهر شده است.

 

گسترش ساختمان سازی در بندرعباس باعث همجواری محلات با حواشی شهری شده که اکوسیستم حیوانات منطقه را بهم زده است.

 

در میان جولان حیوانات در شهر در برخی از محلات حاشیه بلوار امام حسین حضور روباه خاکستری، سمور و انواع مارهای سمی مشاهده شده است که نگرانی اهالی منطقه را به همراه داشته است.

 

روباه خاکستری که برای تامین آب و غدا وارد محدوده شهری می شود معمولا با خوردن بخشی از پسماند غذایی انسان، باعث بیماری ‏های گوناگون در این حیوانات بشود؛ حیوانات و پرندگان در روزهای سرد، از این رو برای تهیه فضای مناسب و غذا به داخل شهرها و روستاها می آیند.

 

حضور حیوانات در حاشیه شهرها و جوامع انسانی برای تهیه غذا، آن ها را آسیب پذیر می کند ، از تمامی همشهریان و دوستداران محیط زیست درخواست می شود، هیچگونه آسیبی به آن ها نرسانند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی