منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۵
شناسه خبر: 278164
گروه :خبر
13941117000219_PhotoA

مدیر ارتباط با رسانه‌های شرکت ایرباس اعلام کرد ما نمی‌توانیم جزئیات تواقفات مالی با مشتریان خود را رسانه‌ای کنیم و از سوی دیگر تا آمریکا اجازه ندهد امکان تحویل هواپیما به ایران را نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جک روکا،‌ مدیر ارتباط با رسانه‌های ایرباس تأکید کرد به این دلیل که بخش قابل توجهی از قطعات هواپیماهای این شرکت در آمریکا تولید می‌شود بدون تأیید مقامات کاخ سفید نمی توانیم هواپیما به ایران بدهیم.

روکا تأکید کرد: 40 درصد از قطعات هواپیماهای ایرباس، شامل بخش عمده ای از قطعات الکترونیکی، در آمریکا تولید می شود و ما باید منتظر تأیید آمریکا برای آغاز صادرات به ایران باشیم.

وی تأکید کرد بر اساس قوانین موجود، صادرات محصولاتی که بیش از 10 درصد از آنها در آمریکا تولید می شود نیازمند مجوز از مقامات آمریکایی است.

این مقام ایرباس تأکید کرد در حال حاضر هواپیمای آماده تحویل به ایران نداریم،اما با تأیید کاخ سفید طی ماه‌های آینده و بر اساس سفارش شرکت ایرانی طرف قرارداد اولین فروند از این سفارش آماده خواهد شد.

جک روکا در پاسخ به سوال خبرنگار در باره ارزش واقعی قرارداد این شرکت با ایران گفت: 25 میلیارد دلاری که از سوی رسانه ها در روزهای اول مطرح شد بر اساس تعداد و نوع هواپیماها و محاسبه قیمت آنها بر مبنای پرایس لیست ایرباس بوده است و ما صحت آن را تأیید نمی‌کنیم اما ما نیز نمی‌توانیم جزئیات مالی قرارداد با مشتریان خود را ارائه دهیم.

روکا افزود: یکی از ویژگی هایی که باید پیش از تحویل از سوی شرکت ایرانی تعیین شود، طراحی و چینش داخلی هواپیماهاست که اجرای آن چند ماه زمان خواهد برد.

وی در ادامه افزود: ما از ابتدای ساخت ایرباس A380 تا کنون 320 سفارش برای خرید آنها دریافت کرده‌ایم که حدود 165 فروند از این سفارشات تحویل مشتریان شده است و باقی مانده این تعداد نیز در دست ساخت هستند.

مدیر ارتباط با رسانه‌های ایرباس در پاسخ به این سؤال که آیا با حذف بخشی از امکانات هواپیماها این امکان وجود دارد که قیمت آنها نصف شود گفت ما درباره جزئیات توافقات با مشتریان خود صحبت نمی‌کنیم، اما با حذف برخی آپشن‌ها، توافقات صورت گرفته، شرایط پرداخت و همچنین تعداد سفارش قیمت هواپیماها کاهش می یابد.

روکا ادامه داد: شرکت اروپایی ایرباس در کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و اسپانیا حدود 12 کارخانه دارد که بخش های مختلف هواپیماهای تولیدی ایرباس در کارخانه‌های واقع در این کشورها تولید می شود.

به عنوان مثال بخش انتهایی و به اصطلاح “دم” هواپیماهای ایرباس در واحد تولیدی ایرباس در ختافه اسپانیا تولید شده و یا کابین خلبان در شمال فرانسه تولید می‌شود در کنار موارد فوق بال‌های هواپیماهای ایرباس نیز در انگلیس ساخته می شوند.

روکا ادامه داد: این شبکه تولید 45 سال است که در حال اجراست.

این مقام ایرباس تأکید کرد در زمان عقد قرارداد بر روی زمان آزاد تولید خود حساب می کنیم تا بتوانیم به مرور زمان هواپیماهای خود را تحویل مشتریان بدهیم. بدین معنی که همه هواپیماها قرار نیست به طور همزمان تحویل شوند و ایرباس به مرور زمان آنها را تحویل ایران خواهد داد.

روکا ادامه داد: توافقاتی نیز برای آموزش ترافیک هوایی، و همچنین خدمات نگهداری این هواپیماها به نیروهای ایرانی نیز صورت گرفته است.

معاون ارتباط با رسانه های ایرباس ادامه داد: از قرارداد با ایران مفتخر و خوشحال هستیم و برای قدم بعد منتظر تأیید کاخ سفید برای صادرات هواپیما به ایران هستیم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان