منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۱
شناسه خبر: 246097
گروه :خبر
منبع آب_008

حیاتی ترین نیاز بدن انسان آب سالم است که این چند وقت اخیر به خاطر شرایط جوی و همچنین عدم مسئولیت پذیری مسئولین و عدم استفاده صحیح توسط برخی از شهروندان دچار بحران کم آبی شده ایم و هر اقدامی که باعث صرفه جویی در این امر شود حائز اهمیت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ همانطور که رسانه های سمعی و بصری هر روزه با اطلاع رسانی به ما این مطلب متذکر می شوند که وضعیت آب در حالت بحرانی به سر می برد و در واقع می توان گفت که آب به کما رفته است .

در پی این مسئله هم تمامی اقشار با سهیم کردن خود در این امرمهم و در واقع با ارزش گذاری به منابع طبیعی و صرفه جویی به این مریض به کما رفته به همدیگر یاری می رسانند و می توان به وضوح این همیاری را در مسئولان هم دید .

 

منبع آب_003

شهرداری بندرعباس، این خطه  مرزی و دیواره  دفاعی جنوبی ایران زمین در یک حرکت مهم و بسیار ارزنده و با احترام به حق و حقوق شهروندان عزیز شهرآفتاب توانسته گوشه ای از این صرفه جویی را به جا آورد .

مسئولین فضای سبز و پارک ها با گذاشتن منابع آب غیر شرب برای آبیاری درختان و گل ها با یک تیر دو نشان زدند ؛ آنها توانستند با این کار هم فضای سبز شهر بندرعباس را توسعه ببخشند و مهم تر از آن ، از اتلاف آب آشامیدنی که تا قبل از این برای آبیاری فضای سبز و درختان پارک ها استفاده می شد جلوگیری نمایند .

منبع آب

به گفته آقای مصطفی خادم سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری بندرعباس ، بعد از کش و قوس هایی که با اداره آب و فاضلاب در خصوص آبیاری فضای سبز بندرعباس با آب شرب داشتیم به اتفاق همکاران به این نتیجه رسیدیم تا برای این معضل که معضلی گران برای شهر بندرعباس محسوب می شد و خطر کم آبی که در حال تبدیل شدن به بحران آب در استان بود ، راهکار استفاده از آب غیر شرب در دستور کارمان قرار گرفت .

منبع آب_006

در این طرح شهرداری بندرعباس با خریداری تعداد زیادی منبع آب 15000 لیتری موفق شد تا به امروز 80 درصد از فضای سبز شهر بندرعباس را که شامل 16 پارک می شد را با آب غیر شرب آبیاری نماید و امید است در آینده نه چندان دور با نصب 4 دستگاه آب شیرین کن دیگر مشکل آب رسانی به 20 درصد فضای سبز باقی مانده که هنوز از برای آبیاری آنها از آب آشامیدنی استفاده می شود ، رفع گردد .

منبع آب_008

منبع آب_002

منبع آب_009

منبع آب_004

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان