منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴
شناسه خبر: 239991
گروه :خبر
ترکان

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد قطعه کوچکی از جغرافیای کشور است که براساس چشم انداز 1404 می توان با الگو سازی در این مناطق تجربیات کسب شده را به تمام کشور تسری داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، اکبر ترکان در بازدید از نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کیش جمع خبرنگار با بیان اینکه برای هر یک از مناطق آزاد محوریت محوری تعیین شده است افزود: بر اساس بند 11 اقتصاد مقاومتی در جزیره کیش دنبال می شود تامین نیازهای مالی کشور است.

وی با تاکید بر تبدیل جزیره کیش به هاب مالی افزود: قرار است منطقه آزاد مالی در کیش بنا شود و بازارهای سرمایه، بورس، پول ، بانک و بیمه از مقررات ویژه ای برخوردار باشند تا بتوانند پشتیبان اقتصاد کشور باشند.

ترکان با بیان اینکه برای رسیدن به نرخ رشد 8 درصد اظهار کرد: رسیدن به این نرخ از رشد بخشی توسط بهره وری تامین می شود که مستلزم جذب سرمایه گذار و سرمایه گذاری است.

وی سرمایه گذاری مورد نیاز کشور را یک هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 750 میلیارد دلار این سرمایه گذاری از اقتصاد داخل کشور و از بخش های دولتی، خصوصی و تعاونی قابل تامین است و مانده نیاز سرمایه گذاری کشور باید به صورت جذب سرمایه و سرمایه گذار از خارج برطرف شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اولویت را در جذب سرمایه گذار دانست و خاطرنشان کرد: وقتی سرمایه گذار خارجی جذب می شود به همراه خود مدیریت و تکنولوژی می آورد و ما به اهداف اقتصادی نزدیکتر می شویم.

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است