منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۹
شناسه خبر: 356517
گروه :خبر
img_3552

بیشتر مناسبت هایی که در پارسیان برگزار می شود با تأخیر مواجه می شود که نمونه بارز آن تأخیری 26 روزه در جشن روز بهورز بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزبه نقل از پارسیان خبر؛روز بهورزکه 12 شهریور هرسال برگزار می شود امروز هفتم مهرماه با حضور امام جمعه وبرخی مدیران ادارات در سالن کوثربرگزار واز بهورزان شهرستان تجلیل شد.

دکتر احتشامی پور مدیر شبکه بهداشت ودرمان پارسیان در این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت:بهورزان رزمندگان جبهه سلامت هستند و روز بهورز مصادف است با روزی که اولین خانه بهداشت در کشور ساخته شدکه به عنوان خدمت رسانی عرصه سلامت در بخش درمان و مراقبت های اولیه واینکه نیمی از جمعیت کشور در روستاها زندگی می کنند نقش بهورزان به عنوان پیشگامان سلامت نقشی تأثیر گذار می باشد.

احتشامی پور با اشاره به بیماری هایی در گذشته عامل مرگ ومیر بوده است،اظهار کرد:بیماری هایی در گذشته وجود داشت که هیچ راه درمانی برای آن وجود نداشت که امروز بهورزان با برگزاری برنامه هایی در قالب واکسیناسیون و مراقبت برای خانواده ها همه آنها از بین رفته است.

وی افزود:در دنیا شاخصه توسعه یافتگی هرکشوری سلامت جسمی وروانی آن کشور است وامروزه با ارائه خدمات بهورزان شاهد این توسعه یافتگی را در کشور هستیم.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان پارسیان با تأکید بر اینکه در عرصه بهداشت در شهرستان پارسیان گامهای خوبی برداشته شده است گفت:در شهرستان 21 خانه بهداشت و3 پایگاه سلامت وجود دارد که بهورزان در این مکان ها خدمت رسانی می کنند و مجوز لازم برای احداث 4 خانه بهداشت دیگر نیز گرفته شده است.

وی با اشاره به تأخیر در برگزاری مراسم روز بهورز تصریح کرد:با توجه به اینکه بسیاری از بهورزان در مرخصی به سر می بردند وبا جلسه شورای بهورزی،این مراسم به امروز موکول شد.

در ادامه حجت الاسلام میرزایی امام جمعه پارسیان با تبریک روز بهورز اظهار کرد: از اولویت های نظام مقدس جمهوری اسلامی در رأس آن خدمتگزاری جزء اهداف است و آن هم نوع خدمتگزاری به محرومین است.

امام جمعه پارسیان در این مراسم مسئولیت بهورزان را بسیار مهم و حساس خواند و خاطرنشان کرد:بهورزان برای خدمت به مردم تلاش شبانه روزی دارند و لذا باید توجه ویژه ای به آنها شود.

وی با توصیه به بهورزان در برخورد با افراد با سطح فرهنگی واجتماعی پائین گفت:بهورزان باید با این افراد طوری برخورد وارتباط گرفته شود که هیچ وقت فکر خرد شدن نکند واین معنای واقعی هنر ارتباط است.

در ابتدای این مراسم نیز به یاد مرحومه مریم دهقان بهورز خانه بهداشت روستای بوچیر یک دقیقه سکوت از سوی حاضرین در سالن برگزار و ادای احترام شد.

img_3609 img_3604 img_3602 img_3582

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است