منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲
شناسه خبر: 339202
گروه :خبر
13950424000138_PhotoA

عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که ممنوعیت فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران، نقض برجام است و این کشور شاید بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را اخراج کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه اظهارنظرها و مواضع ضد ایرانی قانونگذاران کنگره آمریکا، یک عضو دموکرات مجلس نمایندگان این کشور مخالفتش را با ممنوعیت فروش بوئینگ به تهران اعلام کرده است.

«استفن اف لینچ» که نماینده ایالت ماساچوست در مجلس نمایندگان آمریکا است، درباره موضوع هواپیماهای ایران و «نبود امنیت پروازی» در ایران سخن گفته و دلیلی آن را کهنگی ناوگان هوایی ایران دانسته است.

قانونگذار آمریکایی که حامی توافق بوئینگ با ایران است، موضوع برجام را با موضوع توافق بوئینگ ربط داده و به نحوی خواستار تایید شدن نهایی قرارداد فروش هواپیما به ایران شده است.

لینچ گفت: «سال گذشته من با یک بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صحبت کردم و او می‌گفت که خطرناکترین کار بازرسان ما در ایران، پرواز کردن بین شهرهای آن است».

این قانونگذار آمریکایی دموکرات با انتقاد از طرح ممنوع کردن فروش هواپیمای بوئینگ به ایران تصریح کرد: «این لایحه، انجام پرواز برای افراد عادی در ایران را خطرناکتر می‌کند».

او افزود: «ما اینجا یک فرصت را در اختیار داریم. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اینکه ایران مفاد برجام را تبعیت می‌کند گزارش می‌دهد و گزارش ماه ژوئن تبعیت کامل آن را نشان می‌دهد».

این قانونگذار دموکرات آمریکایی در ادامه، لایحه اخیر تصویب شده در مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران را «نقض صریح برجام» خواند.

وی ادامه داد: «نتیجه این لایحه آن است که ایران حق بیرون راندن بازرسان را خواهد داشت کاری که سبب خواهد شد بازرسی‌ها کاملا متوقف شود».

قانونگذار آمریکایی خطاب به همکاران جمهوریخواه خود افزود: «اگر شما به ایران بی اعتماد هستید، خوب شما باید خواستار دسترسی نامحدود بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باشید».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند