منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۲
شناسه خبر: 195341
گروه :خبر
10
 

رئیس شیلات شهرستان سیریک:

ممنوعیت صید در فصل تخم ریزی ماهیان

رئیس شیلات شهرستان سیریک گفت: با توجه به خشکسالی های سال های اخیر برای حفظ ذخائر آبزیان دریائی و مقابله با کاهش ماهیان حساس و اقتصادی ،شیلات شهرستان با همکاری تعاونی های صیادی با رها سازی بچه ماهی و بچه میگو در خورهای شهرستان و ممنوعیت صید به روش مشتا و صید ساحلی صیادان اقدام کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،عبدالله رئیسی افزود: در این ایام ممنوعیت ،صیادان از صید ماهیان حساس و اقتصادی شامل حلوا سفید ، حلوا سیاه ، شوریده ، میش ماهی و هامور باید خود داری نمایند تا علاوه بر تخم ریزی این ماهیان در این فصل از نابودی نسل این ماهیان حساس و ارزشمند اقتصادی که بعنوان منبع اصلی درآمد صیادان محسوب می شود ،بتوانند در طول سال با صید خوب آنها بهره مند شوند.

وی تصریح نمود: ممنوعیت صید ماهیان حساس اقتصادی در شهرستان سیریک از اواخر فصل بهار شروع و تا نیمه دوم فصل تابستان ادامه دارد.

رئیس شیلات شهرستان سیریک اضافه کرد: شهرستان سیریک بعلت برخورداری از خورهای مناسب برای تخم ریزی و پرورش ماهیان و میگوها یکی از مناطق مهم پرورش ماهیان حساس و اقتصادی محسوب می شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: برای بهبود وضعیت ذخائر آبزیان دریائی و مقابله با از بین رفتن ذخائر مهم و حساس آبزیان دریایی ،شیلات شهرستان با همکاری شیلات استان هر ساله اقدام به رهاسازی هزاران بچه ماهی ومیگو در خورها به ارزش بالغ بر 500 میلیون تومان انجام می دهد.

شهرستان سیریک با برخورداری از سه هزار و 500 صیاد و 420 فروند قایق و لنج در آب های داخلی و ۲۵ فروند لنج سردخانه دار در آب های دور ،کار صید و صیادی انجام می دهند.

انتهای پیام/

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان