منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۷
شناسه خبر: 216023
گروه :خبر

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هیچ نیروی جدید حق التدریس برای تأمین معلمان مدارس شهر تهران در سال تحصیلی آینده جذب نخواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اسفندیار چهاربند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما خبر جذب نیروی جدید حق التدریس در آموزش و پرورش شهر تهران تکذیب کرد و افزود: کمبود معلم در شهر تهران را با اضافه کاری معلمان رسمی و ساماندهی معلمان مازاد تامین خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: نیروهای حق التدریس قبلی که دارای شماره پرسنلی هستند به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

چهاربند گفت: به مربیان پیش دبستانی مجوز فعالیت در مراکز آموزشی پیش ضمیمه داده می شود و این مربیان می توانند از مراکز مازاد آموزش و پرورش نیز برای تأسیس مراکز پیش دبستانی استفاده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در بکارگیری مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی در آموزش و پرورش به صورت حق التدریس مشمول شهر تهران نمی شود و این نیروها به صورت حق التدریس در آموزش و پرورش فعالیت نخواهند کرد.

چهاربند گفت: 174 فرهنگی از سایر استان ها برای انتقال به شهر تهران درخواست دادند و تاکنون 80 نفر از آن ها به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی در شهر تهران از درخواست خود انصراف دادند.

وی از خریداری 14 مدرسه استیجاری در شهر تهران نیز خبر داد و افزود: مبایعه نامه با مالکان چهار مدرسه استیجاری منعقد شده است و توانستیم با تغییر کاربری برخی مراکز آموزش و پرورش اعتبار خرید مدارس استیجاری را تأمین کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با خریداری مدارس استیجاری شهر تهران مشکل پلمپ شدن این مدارس برطرف شده است و هم اکنون هیچ مدرسه پلمپ شده ای در شهر تهران وجود ندارد.

چهاربند افزود: قبل از شروع سال تحصیلی مبلغ 5 هزار تومان به ازای هر دانش آموز به عنوان سرانه دانش آموزی به همه مدارس شهر تهران پرداخت خواهد شد.

وی همچنین به پرداخت مطالبات فرهنگیان شهر تهران اشاره کرد و گفت: امیدواریم تا پایان شهریور و قبل از شروع سال تحصیلی بخشی از 90 میلیارد تومان بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان شهر تهران پرداخت شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است