منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱
شناسه خبر: 194962
گروه :خبر

دولت این کشور کارگران بخش خدمات شهری، دانش آموزان و معلمان منطقه مسلمان نشین سین کیانگ در شرق کشور را از روزه داری در ماه رمضان منع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دولت کمونیستی چین حتی به رستورانها و مشاغل مرتبط به تامین آذوقه عمومی شرق کشور دستور داد تا همه ساعات ایام ماه مبارک رمضان که از امروز در این کشور آغاز شد، به کار بپردازند.

این گزارش به نقل از یادداشتی که هفته گذشته در پایگاه اداره غذا و داروی استانهای شرق چین و بطور مثال استان ‘شینگه’ ی دارای اکثریت مسلمان قرار گرفت اعلام کرد که این مراکز به هیچ وجه حق ندارند در ایام ماه رمضان به روزه داری و یا هرگونه فعالیت دینی مبادرت ورزند.

دولت چین روزه داری برای مسلمانان این کشور را منع کرد

گروه های حقوق بشری استان اویغور امروز محدودیت های اعمال شده برای ماه رمضان در شرق کشور را منشاء تنش های قومی در منطقه ای توصیف کردند که طی سال های اخیر درگیری های قومی خونبار زیادی را تجربه کرده است.

اگرچه دولت چین با متهم کردن برخی مقامات رسمی منطقه به افراطی گری دینی اعلام کرد که با هرگونه تهدید تروریستی مقابله می کند اما ‘دیلخات رخیت’ سخنگوی کنگره اویغوری های در تبعید امروز در پایگاه خبری این کنگره نوشت که دولت چین با اعلام ممنوعیت اجباری روزه داری قصد دارد مردم منطقه را به زور از فرهنگ اسلامی اویغوری دور سازد.

وی در این خصوص گفت: سیاست های تحریم روزه داری مبتنی بر اعتقادات دینی خود انگیزه ای قوی برای برهم خوردن صلح و ثبات و بروز منازعات در منطقه ای می شود که مسلمانان اکثریت آنرا تشکیل می دهد.

در سال های اخیر، مقامات چینی اویغورهای جدایی طلب را به حملات تروریستی بر ضد غیرنظامیان و موسسات دولتی متهم کرده اند اما این گروه همیشه مشارکت در چنین حملاتی را رد کرده است.

اداره آموزش و پرورش استان تارباقاتای که در زبانی چینی به تاچنگ معروف است نیز هفته گذشته با ابلاغ بخشنامه ای به مدارس منطقه به مسوولین آنها امر کرد تا دانش آموزان را در این ماه از روزه داری، رفتن به مساجد و یا رعایت شعائر دینی شان باز دارند.

براساس این گزارش، مقامات رسمی منطقه ای طی هفته اخیر هر یک به گونه ای از مردم منطقه خواستند از روزه داری و هر فعالیت دینی خودداری ورزند، بطور مثال آنها به متولیان مساجد نیز دستور دادند مساجد را بسته و حتی کارت شناسایی کسانی که به این مساجد می آیند را هم بازرسی کنند.

آنها حتی بار دیگر روزه داری را برای اعضای حزب مسلمان، کارمندان دولت، دانشجویان و اساتید دانشگاه ها نیز ممنوع کردند و از والدین دانش آموزان تعهد می گیرند که فرزندانشان در ماه رمضان روزه نگیرند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است