منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۶
شناسه خبر: 256184
گروه :خبر
2

به گزارش سرویس چند رسانه ای هرمز از جهان نیوز :مقامات کشور برزیل به علت اعتراض شرکت‌های مخابراتی این کشور و مسائل امنیتی، دسترسی به پیام‌رسان واتس‌اپ را برای ۴۸ ساعت مسدود کردند.

کشور برزیل بعد از دستور یکی از دادگاه‌های این کشور تصمیم گرفت از نیمه‌شب پنج‌شنبه به وقت محلی، دسترسی به پیام‌رسان اجتماعی واتس‌اپ در برزیل را برای ۴۸ ساعت مسدود کند.
این دستور توسط یکی از قاضی‌های شهر سائو پائلو داده شد. این قاضی به شرکت‌های ارتباطی برزیل دستور داد تا از پیام‌رسان واتس‌آپ، پرکاربرترین پیام‌رسان اجتماعی در برزیل، استفاده نکنند.شرکت‌های مخابراتی برزیل در تلاش هستند از رشد کاربران نرم‌افزار واتس‌اپ جلوگیری کنند.
به اعتقاد این شرکت‌ها و دولت برزیل، قابلیت تماس رایگان موجود در واتس‌اپ غیر قانونی وغیر قابل نظارت توسط شرکت‌های مخابراتی برزیل است. همچنین شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات واتس‌اپ به خاطر کاهش درآمد و قراردادهای تلفن همراه در برزیل موردانتقاد قرار گرفته است.
شرکت‌های مخابراتی برزیلی تا این لحظه موفق به متوقف کردن واتس‌اپ نشدند؛ اما به نظر می‌رسد این قطع دسترسی موقت، رویکرد تازه‌ای برای مقابله با پیام‌رسان واتس‌اپ باشد. از سال گذشته، بعد از مشخص شدن جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) و رصد اطلاعات، مجلس برزیل و شرکت‌های مخابراتی این کشور تصمیم گرفتند قانون جدیدی برای زیرنظر گرفتن فعالیت‌های کاربران در اینترنت تصویب کنند.
این قانون به دولت برزیل اجازه می‌دهد تا بتوانند محتوایات شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر را زیر نظر گرفته و در صورت نیاز آن را سانسور کنند. همچنین با کمک این قانون می‌توانند نفر اولی که یک پست را منتشر کرده است شناسایی کنند. این قانون آزادی کامل دسترسی به اینترنت را در برزیل محدود کرد.
به عنوان مثال در صورتی که یک نفر عکسی را بی‌اطلاع سوژه موردنظر گرفته و در سطح اینترنت منتشر کند به ۶ سال زندان محکوم خواهد شد. بعد از اعلام قطع دسترسی کاربران برزیلی به واتس‌اپ برای ۴۸ ساعت، پست‌های اعتراضی زیادی در دیگر شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. همچنین این موضوع باعث شد، تنها در یک روز ۱ میلیون کاربر به تعداد کاربران برزیلی پیام‌رسان تلگرام اضافه شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است