منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۳
شناسه خبر: 281387
گروه :خبر
13940618000730_PhotoA

یکی از مراجع تقلید با تاکید بر اینکه ملت ایران لحظه‌ای از آرمان‌های امام راحل عقب‌نشینی نکرده است، گفت: ملت ایران اسلامی با این راهپیمایی بسیار عظیم و باشکوه به‌درستی حق این روز را ادا کرده و به ندای رهبری انقلاب لبیک گفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار خانواده طلاب و روحانیون حافظ قرآن کریم از سراسر کشور که در مدرسه امیرالمؤمنین(ع) برگزار شد، ضمن تشکر از حضور ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن بیان کرد: مسئولان نظام باید قدر انقلاب و مردم را بدانند که باوجود انواع مشکلات اقتصادی و معیشتی لحظه‌ای از آرمان‌های امام راحل عقب‌نشینی نکرده و هرروز باصلابت‌تر از گذشته وارد میدان می‌شوند و واقعاً این مردم سرمایه و نعمت عظیم در این نظام به شمار می‌روند.

وی تصریح کرد: ملت ایران اسلامی با این راهپیمایی بسیار عظیم و باشکوه به‌درستی حق این روز را ادا کرده و به ندای رهبری انقلاب لبیک گفتند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه به جایگاه قرآن کریم اشاره و ابراز کرد: قرآن خود را تشبیه به نور می‌کند، نور لطیف‌ترین موجود است اگر نور نبود هیچ موجودی بر روی کره زمین وجود نداشت و نمی‌توانست زندگی کند.

وی بابیان اینکه قرآن در عالم معنا، نور و مایه حیات انسان‌هاست، گفت: قرآن کتاب آسمانی و معجزه پیامبر اکرم و قابل‌درک برای همه بشریت است و هرکسی که از قرآن پیروی کند به راه صحیح هدایت شده و از ظلمت و جهل و عقب‌ماندگی دور می‌شود.

این مرجع تقلید با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) بیان کرد: اگر مسلمین واقعاً قرآن را در زندگی خود به کار بگیرند جامعه از زشتی دور می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: قرائت قرآن مقدمه‌ای برای عمل به آن است و در روایت از معصوم(ع) داریم که فرمود، آیات قرآن گنجینه‌های دانش است و زمانی که درب گنجینه‌ای باز می‌شود نگاه کرده و از اشیاء گران‌بهای آن استفاده کنند.

وی افزود: قرآن امتحان خود را در زمان جاهلیت پس داده است به‌گونه‌ای که عرب‌ها و سرزمین آن‌ها که ملتی عقب‌مانده بودند در سایه‌سار قرآن و اسلام به آبادانی رسیدند، بنابراین آنچه مهم است عمل و پیروی از قرآن است که جامعه بشری را به بزرگی و کمال می‌رساند.

این مرجع تقلید افزود: متأسفانه رژیم آل سعود که بزرگ‌ترین مراکز نشر قرآن را دارد همه آیات قرآن را زیر پا می‌گذارد و حتی این قوم به کشورهای مسلمان و مظلوم مانند یمن و سوریه لشکرکشی می‌کند، دست به جنایت و مسلمان کشی می‌زنند و حتی این رژیم ارزشی برای ماه حرام قائل نیست، بااینکه اسلام و قرآن جنگ در این ماه‌ها را حرام کرده، اما آن‌ها جنگ را خاموش نمی‌کنند.

وی یادآور شد: این رژیم آیات صریح قرآن را هم زیر پا می‌گذارد، امیدواریم این قوم ریشه‌کن شوند و مسلمانان از شر آن نجات پیدا کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی بیان کرد: جامعه از حافظین انتظاراتی دارند و آن اینکه نمونه اخلاق و تقوای قرآنی شوند و از هرگونه بداخلاقی دور باشند، زیرا بداخلاقی هم لطمه به قرآن و هم به خودتان می‌زند.

وی بیان کرد: تلاش کنید قرآن را نشر دهید، زیرا نشر قرآن عبادت است، قرآن را احترام کنید، هرچند متأسفانه بعضی‌ها به قرآن بی‌احترامی می‌کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است