منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
شناسه خبر: 198226
گروه :خبر
IMG_0121

مدرس دانشگاه های حاجی آباد با بیان اینکه دیگر زمان تهدید گذشته است افزود: ایران امروز به یک قدرت منطقه ای تبدیل شده است و ملت ایران طلسم کاربرد تهدید در تسلیم کردن ملت‌ها را شکسته است.

به  گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، سجاد دهقانی فارغانی در گفتگو با خبرنگار پیارم   اظهار کرد: اصل مذاکرات قابل قبول است و مشکل خاصی ندارد اما اینکه از مراکز نظامی بازدید و با دانشمندان ما مصاحبه کنند جزء خطوط قرمز ما بوده و این را نمی پذیریم.
دهقانی فارغانی، هدف آمریکا از مذاکره با ایران جزء حیله و نیرنگ و دروغ چیزی نیست و یک بازی سیاسی است با این کار می خواستند بگویند که ما برای توافق با ایران آماده هستیم اما این ایران بود که نمی خواهد توافق کند و توپ را در زمین ایران بیندازنند و اذهان عمومی را دچار شک و تردید و نسبت به ایران بدبین کنند.
دهقانی فارغانی در ادامه با اشاره به تاکید دشمنان بر موضوع راستی‌آزمایی اجرای تعهدات به ایران اظهار داشت: ما هیچ نیازی به راستی‌آزمایی نداریم زیرا تیم هسته ای ما در مذاکرات کاملا شفاف عمل کردند و وفای به عهد را از اسلام عزیز آموختند اما دشمنان ما حیله‌گر و بدعهدند که اگر هم توافقی را قبول کرده‌اند از موضع ضعف بوده و زمانی که از موضع ناتوانی خارج شدند از عهد خود عدول کردند.
وی با اشاره به دبه کردن آمریکا در توافق ژنو تصریح کرد: ما در ژنو به تعهدات خود عمل کردیم اما طرف مقابل بهانه‌جویی و دبه کرد.
وی با یادآوری دوران پیشین مذاکرات هسته‌ای و پذیرش برخی محدودیت‌ها در زمینه صنعت هسته‌ای گفت: ما در سال 82 حتی بحث تحقیقاتی خود را نیز تعطیل کردیم ولی دشمنان ایران را به حمله هسته‌ای تهدید کردند .
این مدرس دانشگاه ادامه داد: دیگر آن زمان که شما ایران را تهدید می کردید گذشته است ایران امروز به یک قدرت منطقه ای تبدیل شده است و ملت ایران طلسم کاربرد تهدید در تسلیم کردن ملت‌ها را شکسته است .

 
وی در ادامه گفت: کشور ما بیش از سی سال است که با تحریم های ظالمانه آمریکا روبروست و این تحریم ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران روز به روز شدیدتر و پیچیده تر شده است.
دهقانی فارغانی در پایان گفتگو اذعان داشت: دولت و ملت، همه باید به یک نکته مهم توجه داشته باشیم و آن نکته این است که در خصوص تحریم ها و تأثیرات آن بر کشور ما نباید حساسیت زیادی ایجاد کنیم چراکه در طی چند دهه اخیر کشورمان تحریم های بسیار شدیدتری را نیز تجربه کرده و در همه مراحل با توکل بر خدا به توفیقات زیادی نائل گردیده است.

 

 

انتهای  پیام /س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور