منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۱۵
شناسه خبر: 176920
گروه :خبر
image37118

امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس با بیان اینکه توافق هسته‌ای دستاورد بزرگی برای مردم ایران است گفت: بیانیه لوزان به دنیا آموخت که ایرانیان اهل تعامل و گفتگو هستند ولی در عین حال از حقوق هسته‌ای خود کوتاه نمی‌آیند.

سیدعبدالباعث قتالی، امام‌جمعه بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به بیانیه هسته‌ای در لوزان سوئیس بین ایران و کشورهای 1+5 گفت: موفقیت هسته‌ای باعث اتحاد و خوشحالی مردم ایران شده است و این امر در سایه تدابیر مقام معظم رهبری، پیگیری دولت تدبیر و امید و تلاش خستگی ناپذیر تیم مذاکره کننده و در رأس آن دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه تحقق یافت.

وی با بیان اینکه خواسته ملت ایران به رسمیت شناختن حقوق هسته‌ای است، اظهار کرد: به رسمیت شناختن حقوق هسته‌ای ملت ایران برای اسرائیلی‌ها و تندروهای آمریکا قابل تحمل نبود.

شیخ قتالی تصریح کرد:  ملت ایران به دنیا آموختند که صلح طلب و اهل تعامل و گفتگو هستند ولی درعین حال از حقوق هسته‌ای خود کوتاه نمی‌آیند.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس افزود: غربیها در ابتدا به دنبال این بودند که خواسته خود را بر ملت ایران تحمیل کنند و از توان هسته‌ای ایران جلوگیری کنند، ولی وقتی همگرایی ملت و دولت را در ایران دیدند در برابر حقوق هسته‌ای ایران کوتاه آمدند و آن را به رسمیت شناختند.

وی با اشاره به تلاش‌های خستگی‌ناپذیر تیم مذاکره کننده ایران اظهار کرد: آنها نشان دادند در سایه تعهد و تخصص می‌توان حتی در بالاترین سطوح بین المللی حقوق خود را بدست آورد و از سو استفاده قدرت‌های بزرگ جلو گیری کرد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند