منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۳
شناسه خبر: 178859
گروه :خبر
download

استاد علوم سیاسی و کارشناس مسایل سیاسی گفت :تنها راه حل مسئله هسته ای ایران احترام به حقوق ملت ایران است و جامعه بین المللی امروز رسما ورود ایران رابه باشگاه هسته ای دنیا پذیرفته است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،امیرحسین مرادپور دهنوی،  استاد علوم سیاسی و کارشناس مسایل سیاسی در گفتگو با فرهنگ کده گفت:پرونده هسته ای ایران بیش از یک دهه نظام بین الملل و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را به خود معطوف کرده است و به دلیل خصومت غربی ها به ویژه آمریکا به یکی از چالش های سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی تبدیل شده است لذا حل مسئله ی هسته ای ایران دستاورد بزرگی برای نظام بین الملل و دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وی اظهار کرد: در چند دور مذاکرات پیچیده و سخت تیم مذاکره کننده ایرانی با پنج عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان در گام دوم مذاکرات به بیانیه لوزان سوئیس دست یافتند و بر سر کلیات به توافق رسیدند.

استاد علوم سیاسی و کارشناس مسایل سیاسی گفت : اما گام سوم این مذاکرات زمانی به نتیجه می رسد که ایران با 1+5 به توافق نهایی برسد.

مرادپور دهنوی گفت : آنچه که غربی ها و آمریکایی ها را وادار به پذیرش این حق مسلم ملت ایران کرد این بود که برخلاف ادعاهای آمریکا که همه ی گزینه ها روی میز است هیچ گزینه ای جز گزینه تکریم و پذیرش حق ملت ایران ندارند.

وی با اشاره به اینکه آنها پی بردند که با حمله نظامی و بمبارات تاسیسات هسته ای نمی توانند جلوی پیشرفت هسته ای ایران را بگیرند اضافه کرد : دانش هسته ای در ایران بومی شده است و از کسی گرفته نشده است که از بین برود و به همت دانشمندان ایرانی ساخته شده است و از طریق تحریم نیز نتوانسته ملت ایران را تسلیم کنند .

استاد علوم سیاسی و کارشناس مسایل سیاسی بیان کرد : در دوران تحریم نه تنها برنامه هسته ای ایران متوقف نشد بلکه پیشرفت نیز کرد و تعداد سانتریفیوژها افزایش پیدا کرد درصد غنی سازی رشد کرد.

وی با بیان اینکه برای آمریکایی ها تنها گزینه باقی مانده تسلیم در برابر خواست ملت ایران است خاطر نشان کرد: به نظر می رسد با به نتیجه رسیدن این مذاکرات ایران به یک قدرت منطقه ای بلکه جهانی تبدیل خواهد شد.

مرادپور دهنوی که با توجه به اینکه هنوز طرفین به توافق نرسیدند گفت : اگر آمریکایی ها زیاده خواهی کنند همانطور که برخلاف بیانیه لوزان تفسیرغیرواقعی از بیانیه لوزان ارائه دادندمذاکرات شکست خواهدخورد و مسؤل مستقیم شکست مذاکرات طرف غربی خواهد بود و درپایان از تلاش های تیم هسته ای کشورمان تقدیر وتشکرمی کنیم و از این تیم درجهت منافع ملی کشورمان حمایت می کنیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند