منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
شناسه خبر: 205488
گروه :خبر
13940411000485_PhotoA

آقای روحانی در جمع مردم استان کردستان گفت: با حل موضوع مذاکرات ثابت کردیم می‌توانیم سایر مسائل را نیز با منطق حل و فصل نماییم و امروز در جایگاهی قرار داریم که به همه دنیا گفته‌ایم با فشار، تهدید و تحریم نمی‌توانند ملت ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی پیش از ظهر امروز در بیستمین سفر استانی هیئت دولت به کردستان در جمع مردم سنندج اظهار داشت: امروز روز پیروزی ملت ایران در برابر فشار و تهدیدهای جهانی است و مردم بعد از 12 سال مقاومت و ایستادگی در میدان مذاکره توانستند عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان بکشانند.

وی با بیان اینکه دیپلمات‌ها و فرزندان رشید و قهرمان شما در برابر 6 کشور بزرگ و قدرتمند جهانی به پیروزی تاریخی دست یافتند، ادامه داد: چه کسی فکر می‌کرد که همه قدرت‌ها بگویند ایران باید انرژی هسته‌ای نداشته باشد در حالی که امروز با مقاومت و ایستادگی ملت، جهان در برابر ایران تسلیم شد.

* جمهوری اسلامی ایران فرقی بین شیعه و سنی نمی‌گذارد / ایران یک ملت واحد است

رئیس جمهور یادآور شد: انرژی هسته‌ای مهم‌ترین انرژی مردم ایران است و شما ملت با انرژی بی‌پایان و با ایستادگی‌تان توانستید کاری کنید که امروز قدرت بزرگ جهانی یعنی آمریکا اعتراف کند که ایران تسلیم‌ناپذیر خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه ملت ایران فرقی بین شیعه و سنی نمی‌گذارد، گفت: شیعه و سنی برادر و متحد یکدیگر هستند و همه ما پیرو قرآنی هستیم که به ما برادری و برابری را مورد تاکید قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه هرکس بخواهد بین شیعه و سنی، کُرد، فارس، ترک، بلوچ و عرب فرقی بگذارد خطا کرده است، ادامه داد: ما همه یک ملت واحد هستیم و در برابر دشمنان متحد و یکپارچه ایستاده‌ایم.

* کردستان دیده‌بان ایران است / ملت ایران پشتیبان همه ملت‌های مظلوم

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران سرزمین همه ما و کردستان چشم این سرزمین است، خاطرنشان کرد: کردستان دیده‌بان ایران بوده و سرچشمه بصیرت و بینایی این مردم است.

روحانی در ادامه افزود: امروز به برکت استقامت و پایداری ملت، ایران اسلامی‌ امن‌ترین و با ثبات‌ترین کشور جهان در منطقه است و نه تنها از کردستان‌ بلکه از اربیل و بغداد هم حفاظت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اگر دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران نبود امروز اربیل و بغداد به دست تروریست‌ها سقوط کرده بود، خاطرنشان کرد: ملت ایران پشتیبان همه ملت‌های مظلوم است.

*به همه دنیا گفته‌ایم با فشار، تهدید و تحریم نمی‌توانند ملت ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند

رئیس جمهور ادامه داد: همانگونه که از سنندج دفاع می‌کنیم و از دهوک و سلیمانیه و حتی در تمام مناطق و سرزمین‌هایی که مردم بی‌گناه آنها مورد تجاوز قرار بگیرند ملت ما پشتیبان مظلومان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به حول و قوه الهی عراق را از لوث تروریست‌ها با وحدت و انسجام ملی پاک می‌کنیم چرا که ما ملت بزرگی هستیم که نشان دادیم پیچیده‌ترین و مهم‌ترین مسائل سیاسی جهان یعنی موضوع هسته‌ای را پای میز مذاکره حل کرده‌ایم.

روحانی افزود: ما با حل موضوع مذاکرات ثابت کردیم می‌توانیم سایر مسائل را نیز با منطق حل و فصل نماییم و امروز در جایگاهی قرار داریم که به همه دنیا گفته‌ایم با فشار، تهدید و تحریم نمی‌توانند ملت ایران را تسلیم خواسته‌های خود کنند.

*جهان در برابر عظمت خواست و ایستادگی ملت ایران در وین سر تعظیم فرود آورد

رئیس بیان کرد: جهان در برابر عظمت خواست و ایستادگی ملت ایران در وین سر تعظیم فرود آورد و به دلیل وحدت ملت و هدایت رهبری مابقی مسیر را نیز به خوبی ادامه می‌دهیم هرچند متاسفانه طرف مقابل در سرزمین خود مشکلات فراوانی دارد که وجود این مشکلات موجب شده در بیان حرف‌ها دچار لغزش و خطاهای نابه‌جایی شود.

وی اظهار داشت: ما ملت بزرگی هستیم که نشان دادیم پیچیده ترین مسائل سیاسی جهان را پای میز مذاکره حل وفصل کرده‌ایم و قادر هستیم سایر مسائل را نیز با مذاکره و منطق حل و فصل کنیم.

روحانی تصریح کرد: امروز در جایگاهی قرار گرفته‌ایم که به همه دنیا ثابت کردیم با  فشار و تهدید و تحریم نمی‌توانید ملت ایران را تسلیم کنید و جهان در مقابل خواست و عظمت و ایستادگی ملت ایران در وین سر تعظیم فرود آورد.

* دولت آمریکا در اتاق سیاسی‌‌اش خانه‌تکانی کند / میزی که از آن حرف می‌زنید پایه‌هایش شکسته است

وی گفت: به سیاسیون آمریکا می‌گویم تصمیم بگیرید در اتاق سیاسی‌تان خانه تکانی کنید زیرا پایه‌های آن میزی که از آن حرف می‌زنید در هم شکسته است.

روحانی بیان کرد:همه جهانیان بدانند یک راه بیشتر ندارند و آن احترام، تکریم،تواضع و فروتنی در مقابل ملت ایران و حرف حق است و به مسیر خود ادامه می‌دهیم تا شرایطی را فراهم کنیم که مردم ما از تمام حقوق خود در سطح منطقه و جهان استفاده کنند.

رئیس جمهور اضافه کرد: ما به راه و مسیر خود تا گسستن همه زنجیرهای تحریم‌ها ادامه خواهیم داد و شرایطی فراهم می‌کنیم که مردم از تمام حقوق حقه خود در منطقه و جهان بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: شرایطی را فراهم می‌کنیم که مسیر توسعه و آبادانی در ایران به خصوص در کردستان عزیز فراهم شود.

روحانی با تاکید بر اینکه راه اقتصاد مقاومتی را ادامه می‌دهیم، افزود: شرایطی فراهم نمی‌کنیم که ایران سرزمین واردات کالای بیگانه باشد بلکه کاری می‌کنیم ایران سرزمین تولید و صادرات انواع کالاها برای منطقه و جهان به همت، ایستادگی، انسجام و وحدت مردم شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است