منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۱
شناسه خبر: 285341
گروه :خبر
572072

سخنگوی وزارت خارجه کشور گفت: اطمینان داریم که در انتخابات پیش رو ملت ایران با حضور و مشارکت گسترده و انتخاب هوشیارانه و آگاهانه زمینه‌های گسترش قدرت جمهوری اسلامی ایران در فضای بین‌المللی و منطقه‌ای را فراهم خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست خبری خود که امروز برگزار شد با اشاره به سفر وزیر خارجه کشورمان به بلژیک گفت: آقای ظریف سفر موفقی به بلژیک داشت.

وی به سفر وزیر خارجه عمان به تهران اشاره کرد و افزود: رایزنی‌های گسترده‌ای با مقامات ایران در زمینه گسترش روابط انجام شد.

روابط دو کشور عالی و با ثبات بوده و امیدواریم در چارچوب توافقات این سفر و رفت و آمدها زمینه‌های روابط در حوزه‌های اقتصادی صورت گیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه فردا(سه شنبه) سفر الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان به تهران انجام می‌شود، یادآور شد: سفر همزمان سه رئیس جمهور از قاره‌های مختلف دوره‌ای جدید از روابط ایران با کشورهای جهان هست.

جابری انصاری سفر وزیر دفاع روسیه به تهران را نمادی از روابط نزدیک و تبادل نظرات مستمر بین دو کشور خواند و گفت: پیام ویژه‌ای از پوتین به روحانی منتقل شد که ناظر بر تحولات منطقه‌ای و مسائل دوجانبه است. روابط دو کشور در عالی ترین سطوح بوده و زمینه‌های گسترش روابط اقتصادی و تبادلی در جریان است.

وی ادامه داد: در زمینه‌های دفاعی رایزنی‌هایی در حال انجام است از جمله نسل جدید اس ٣٠٠ که در زمان خود اعلام می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه حملات تروریستی روز گذشته به زینبیه را محکوم کرد.

جابری انصاری در خصوص جابجایی احتمالی حسین امیرعبداللهیان گفت: هر اقدامی در صورت جابجایی، اطلاع رسانی می‌شود و خبر محرمانه نیست. تغییر مدیران امری عادی است و اگر تصمیمی در خصوص هر یکی از مقامات وزارت خارجه برسد به اطلاع افکار عمومی می‌رسد.

وی در پاسخ به سوالی درباره سفر رئیس جمهور ویتنام به تهران با تایید این خبر گفت که تاریخ نهایی سفر به اطلاع خواهد رسید.

جابری انصاری در پاسخ به سوال دیگری درباره سفر رئیس جمهور به اتریش و بلژیک عنوان کرد: گفت‌وگوها در زمینه سفر به کشورهای دیگر اروپایی نیز در جریان است. وقتی برنامه بسته شود اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دانا مبنی بر موضع وزارت امور خارجه و اقدام دیپلماتیک این وزارت‌خانه بعد از دخالت های مستقیم انگلستان در انتخابات ایران و ارائه لیست توسط بی.بی.سی اظهار داشت: «موضع جمهوری اسلامی ایران، موضعی روشن است. دستاورد مهم انقلاب اسلامی ایران استقلال و آزادی است و ملت آگاه ایران نیازی به نصیحت و توصیه از سوی هیچ بازیگر خارجی ندارد.»

جابری انصاری در ادامه افزود: «اطمینان داریم که در انتخابات پیش رو ملت ایران با حضور و مشارکت گسترده و انتخاب هوشیارانه و آگاهانه زمینه‌های گسترش قدرت جمهوری اسلامی ایران در فضای بین‌المللی و منطقه‌ای را فراهم خواهد کرد.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان