منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۵
شناسه خبر: 216456
گروه :خبر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه پایگاه اطلاعاتی اقشار ضعیف جامعه برای تشخیص واریز یارانه‌ها آماده شده است، گفت: علاوه بر دهک‌بندی هم‌اکنون در حال دهک‌بندی جامعه هستیم و در عین حال به اشتباهات هم پاسخ می‌دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که ملاک‌های حذف یارانه اقشار مختلف جامعه چیست، اظهار داشت: در این مورد ملاک‌های فراوانی وجود دارد و تنها مالکیت خودرو یا مسکن مدنظر نیست، بلکه در فرمولی خاص این افراد شناسایی می‌شوند.

به گزارش فارس وی افزود: خوشبختانه هم اکنون از دهک‌بندی به سرک‌بندی اقشار مختلف جامعه دست یافته‌ایم، تا از اشتباهات کم کنیم.

ربیعی با تاکید بر اینکه علاوه بر حذف یارانه اقشار پردرآمد جامعه به اشتباهات هم پاسخ می‌دهیم گفت: به عنوان مثال برخی کارگران مقیم خارج که درآمد بالایی هم نداشتند، به اشتباه حذف شده بودند که آنها را بازگرداندیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تکمیل پایگاه اطلاعاتی اقشار ضعیف جامعه خبر داد و گفت: این پایگاه اطلاعاتی به طور کامل اقشار ضعیف جامعه را برای تشخیص واریز یارانه‌ها شناسایی می‌کند که البته در کنار آن به اشتباهات احتمالی هم پاسخ داده می‌شود.

ربیعی همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به قانون اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها و پرداخت یارانه نقدی باید تا پایان 94 به اتمام برسد آیا این روند ادامه خواهد داشت یا نه گفت: از ابتدا زیرساخت‌های اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها آماده نبود و در این زمینه باید بیشتر مطالعه انجام می‌شد.

ربیعی افزود: هم اکنون پایگاه اطلاعاتی شناسایی مودیان مالیاتی کامل نیست، بنابراین نمی‌توان همه مردم را که در فهرست یارانه‌بگیران قرار دارند، به لحاظ دهک‌بندی به طور دقیق تفکیک کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه آیا مالکیت خودرو و مسکن ملاک حذف یارانه اقشار مختلف جامعه است یا خیر و اینکه برای کاهش درصد خطا چه برنامه‌ای دارید گفت: قطعا داشتن خودرو یا مسکن تنها ملاک‌های حذف یارانه اقشار جامعه نیست، بلکه این خانوار در یک فرمول خاص مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که در آینده در یک برنامه تلویزیونی توضیحات آن را به طور کامل به مردم ارایه می‌دهم؛ بنابراین شاخص‌های حذف یارانه بسیار زیاد و روند آن پیچیده است که متشکل از چندین معیار انتخاب می‌شوند.

وی همچنین اطمینان خاطر داد که به حساب‌های بانکی افراد برای شناسایی مشمولیت پرداخت یارانه دسترسی نخواهیم داشت گفت: به هیچ عنوان از حساب بانکی برای شناسایی افراد استفاده نخواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر