منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
شناسه خبر: 268459
گروه :خبر
image600568

در شرایط اجرای برجام نفس اقدام مقتدرانه سپاه در توقیف شناور متجاوز به مرزهای جمهوری اسلامی ایران و بازداشت ملوان های آمریکایی در عصر روز دوشنبه، بر هم زدن سیاست تضعیف ایران در منطقه و پاسخی به آزمودن ایران برآورد می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اجرای تعهدات نامتوازن ایران در برجام از جمله خروج قلب رآکتور اراک و بتن ریزی به شیوه ای که مجریان آن را  “شدید و سریع” اعلام کردند، زمینه سخنان تحقیر آمیز مقامات غربی علیه ایران را مهیا کرده است،  شو تحقیر مضحک دیپلماتیک ایران توسط دیکتاتورهای عرب و کشور های بند انگشتی منطقه در هفته اخیر به بهانه حادثه مشکوک سفارت عربستان نیز اقدامی در همین راستا قلمداد می شود.

 

همچنین شنیده های حاکی از تلاش برای آزادی جاسوس امریکایی بازداشت شده (جیسون رضائیان) همزمان با فضا سازی رسانه های غربی در معرفی این اقدام به عنوان علائم ویروس برجام در ایران و البته  محتوای نطق سالانه اوباما با ژست پیروزمندانه از تفوق دیپلماتیک بر کانون مقاومت منطقه، بخشهایی از جورچین پروژه “خلع اقتدار ایران” را  تکمیل می کند.

 

سهل اندیشی های جریان سیاسی حاکم بر دولت ایران و به تبع آن دستگاه دیپلماسی کشور نیز فرصت مغتنمی را فراهم آورده است که غرب چندان برای طراحی این پازل نیاز به صرف خلاقیت و زمان نداشته باشد. تا اندازه ای که برای برآورد میزان تفاوت های ایران بعد و قبل از برجام یک شناور حامل 10 ملوان را با اسکورت  دو ناو جنگی فرانسوی و آمریکایی به ماموریت تجاوز به حریم مرزهای آبی کشور گسیل می دهد.

 

در این شرایط نفس اقدام مقتدرانه سپاه در توقیف شناور متجاوز به مرزهای جمهوری اسلامی ایران و بازداشت ملوان های آمریکایی در عصر روز دوشنبه، بر هم زدن سیاست تضعیف ایران در منطقه و پاسخی به آزمودن ایران برآورد می شود.

 

این سناریو ها رویکردی که درست عکس آن برای اقتدار بخشی به هیات حاکمه ترکیه و حکومت آل سعود در حال اجراست. به گونه ای که اجازه سرنگونی جنگده روسی نزدیک شده به مرزهای ترکیه را به پدافندهای این کشور می دهد و البته عربستان را برای پهلوان پنبه بازی در تجاوز به یمن و اعدام شیخ النمر حمایت و تحریک میکند. در حالی که از ایران انتظار داشت شناور از آب گذشته آمریکا را مشایعت و متجاوزین سرنشین آن را دستگیر نکند و در عین حال  جاسوس آمریکایی تبار ایرانی (جیسون) نیز تحویل آمریکایی ها شود.

 

این یعنی همان بازی آمریکا که در نتیجه آن از یک سو ترکیه و عربستان را در صحنه موازنه قدرت با ایران تنفس مصنوعی بدهد و از سوی دیگر نقش آفرینی روسیه در مقایسه با قدرت کاخ سفید را به قضاوت عام بگذارد که البته نا کام ماند..

 

بنابراین برخورد منطبق بر قوانین بین المللی با نقض کنندگان تمامیت سرزمینی کشورها  همان موضوع بدیهی و روشنی است که اگر ناقض، ایالات متحده آمریکا باشد فقط از عهده مرزداران ایرانی بر می آید که آنها را تنبیه کند…

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است