منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
شناسه خبر: 216514
گروه :خبر
22222-300x180

رئیس دانشگاه پیام نور حاجی آباد گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم سازی، ومحکم سازی پایه های اقتصاد است و این اقتصاد در شرایط تحریم و غیرتحریم به مردم کمک می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، دکتر روح اله حسن زاده در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد اظهار داشت:اقتصاد مقاومتی زمینه رشد وشکوفایی را فراهم می کند، مع الوصف اقتصاد مقاومتی الگویی اقتصادی است که برای هر ملتی حتی در شرایط فشار وتحریم ها، زمینه رشد وشکوفایی را فراهم می کند.

 

 

وی افزود: تنها راه نجات کشور از بحران های اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است و از ابتدای امسال از طریق مسئولان بر اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید فراوان شده است.

 

 

وی بیان داشت: در اقتصاد مقاومتی دو راهبرد جایگزینی واردات در کالاهای مصرفی اساسی مردم و تنوع بخشی به توسعه صادرات وجود دارد، اقتصاد مقاومتی ضمن حفظ ویژگی های یک اقتصاد کارآمد، از استقلال خود پاسداری می کند و اقتصاد مقاومتی بر اقتصاد جهانی هم تاثیرگذار است و اعمالی مانند تحریم را به مخاطره می اندازد.

 

 

وی با تکیه برتوسعه اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مردمی می توان بهره گرفت واز تمامی ظرفیتهای داخل کشور اعم از بسیج در برابر تهدیدات خارجی وبیرونی می توان استفاده کرد که این از پایه های اقتصاد مقاومتی است .

 

 

وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم سازی، ومحکم سازی پایه های اقتصاد است و این اقتصاد در شرایط تحریم و غیرتحریم به مردم کمک می کند.

 

 

دکتر حسنزاده ادامه داد: سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اهداف و برنامه های راهبردی جدید کشور را در برابر فشارها وتهدیدها ارائه می‌دهد، طبق سند چشم انداز 20 ساله، کشور ایران باید در سال 1404 قدرت نخست منطقه در جنبه های مختلف اقتصادی، فناوری وعلمی باشد و اقتصاد مقاومتی علاوه بر مقاومت اقتصادی، استفاده بهینه از ظرفیت‌ها را در بر می‌گیرد.  ودر شهرستان حاجی آباد نیز با توجه به پتانسیل های بالقوه که در زمینه های مختلف وجود دارد با همت مردم و مسئولین و پیروی از فرمایشات  مقام معظم رهبری در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی اجرا گردد.

 

 

انتهای پیام /س

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است