منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۵۷
شناسه خبر: 235741
گروه :خبر
13930906000189_PhotoA
 

لاریجانی در دیدار با هیأت یمنی:

مقاومت مردم یمن درس عبرتی برای کشورهای متجاوز است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم یمن دارای تمدنی ریشه دار هستند اما متأسفانه مدتی است گرفتار یک دشمنی بدخیم شده اند، اما مقاومت مردم می‌تواند درس عبرتی برای کشورهای متجاوز باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی لاریجانی امروز (شنبه 9 آبان ماه) در دیدار با هیأت اعزامی از یمن گفت: مجاهدت های شما در یمن مورد پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران است و کشور شما در چشم ملت ایران، ملتی مظلوم اما ریشه دار است.

رئیس مجلس با اشاره به گزارش های واصله از یمن تصریح کرد: شواهد نشان می دهد که رژیم سعودی جنایت های زیادی در یمن انجام داده است که باعث تخریب زیرساخت ها و شهید و مجروح شدن هزاران انسان بی گناه شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما کمتر در تاریخ منطقه چنین جنایاتی را سراغ داریم و این نشان می دهد که رژیم سعودی یک رژیم شرور در منطقه است و البته ما اطمینان داریم که ملت یمن پیروز این جنگ نابرابر خواهد بود.

لاریجانی در ادامه افزود: ما مستمراً با کشورهایی که در ارتباط هستیم موضوع یمن را پیگیری می کنیم.

وی گفت: هر چند برخی از کشورها هنوز به درجه اهمیت این موضوع به حد کافی واقف نیستند اما گزارش های شما می تواند باعث افشاگری تجاوزها و جنایت هایی باشد که بر ملت یمن در این 8 ماه رفته است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: یمن و ملت یمن برای ما اهمیت زیادی دارد و مطمئن باشید که مسائل یمن دغدغه مستمر جمهوری اسلامی ایران است و حل مسئله یمن از نظر سیاسی اولویت اصلی ما است.

لاریجانی در پایان این دیدار اظهار داشت: یمن در مذاکرات سیاسی موضع داهیانه ای داشت و عملاً معادلات متجاوزترین را بر هم زد و این مسئله باعث تقویت موقعیت یمن در میان کشورهای اروپایی شد.

براساس این گزارش، در این دیدار نالف القانص نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن و هیأت همراه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن گفت: مردم یمن مواضع جمهوری اسلامی ایران را هرگز فراموش نمی کنند و ایران نزدیکترین کشور به ما است.

وی افزود: البته ما دیدارهای دیپلماتیک دیگری با برخی از کشورها داشته ایم اما ایران را نزدیکترین کشور به خود می دانیم.

نالف القانص گفت: یکی از معضلات اساسی مردم در یمن، نبود امکانات درونی و تجهیزات پزشکی است حتی بیمارستان پزشکان بدون مرز هم توسط متجاوزین بمباران شده است و ما امکان درمان مجروحان را نداریم.

وی از رئیس مجلس درخواست کرد تا زمینه انتقال مجروحان به ایران و دریافت کمک های پزشکی فراهم شود.

نایب رئیس شورای عالی انقلاب یمن در ادامه خاطرنشان کرد: حضور عربستان سعودی موجب مسایل دردآوری در منطقه شده است و ما به نیابت از کل منطقه در جنگ با آنها هستیم.

وی گفت: در ظاهر جنگ عربستان سعودی با یمن به دلیل مشروعیت بخشیدن به حکومت منصور هادی رئیس جمهور مخلوع و فراری یمن بوده است اما در واقع این جنگ به دلیل روحیه سلطه طلبی عربستان سعودی بوده است که می خواهد یمن زیر سلطه آنان باشد.

نالف القانص اظهار داشت: انقلاب مردم یمن را به کودتا تعبیر کردند و به این بهانه به سرکوب مردم بی گناه پرداختند اما ملت یمن هستند که با حمایت های کشورهای دوست، یمن را گورستان سعودی ها خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: عربستان سعودی با پول کلانی که در اختیار دارد به دنبال کسب اعتبار در سطح بین المللی است اما به غیر از پول، چیز دیگری در اختیار ندارد و امیدواریم تمامی کشورهای دنیا این مسئله را درک کنند و به متجاوزین بها ندهند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است