منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 215980
گروه :خبر
13940608000289_PhotoA

کتک خوردن یک نظامی صهیونیست از مادر و دختر فلسطینی باعث شد بار دیگر نام «عهد التمیمی» دختربچه‌ای که به خاطر تهدید نظامیان صهیونیستی مدال شجاعت گرفته است، بر سر زبان‌ها بیفتد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روز گذشته (شنبه) فیلمی از درگیری در روستای «نبی صالح» در کرانه باختری منتشر شد که در آن یک نظامی صهیونیستی یک پسر بچه 12 ساله را به بهانه پرتاب سنگ به سوی نظامیان، بازداشت کرده بود و با اسلحه تهدید می‌کرد.

در این حین، مادر و خواهر این پسربچه به همراه زنی دیگر به کمک این پسربچه فلسطینی آمدند و با کتک زدن این نظامی صهیونیستی او را از دست این سرباز نجات دادند.

به دنبال انتشار فیلم و تصویر این ماجرا، مشخص شد این خانواده از فعالان مشهور فلسطینی هستند که شهرت آنها علاوه بر فعالیت‌های ضد اسرائیلیِ «باسم التمیمی» پدر خانواده که اکنون در اسارت رژیم صهیونیستی به سر می‌برد، به خاطر واکنش‌های و رفتارهای شجاعانه «عهد التمیمی» دختر این خانواده در مقابل نظامیان رژیم صهیونیستی است.

باسم و نریمان التمیمی، پدر و مادر عهد التمیمی؛ از فعالان ضد اسرائیلی فلسطینی

در ماجرای روز گذشته نیز «عهد التمیمی» در حالی دیده می‌شود که برای نجات برادر خود «محمد التمیمی» – که یکی از دستان او چند روز قبل از آن توسط نظامیان صهیونیستی شکسته بود-، دست سرباز اسرائیلی را گاز می‌‌گیرد.

اولین بار در آگوست 2012 بود که انتشار تصاویری از حمله سربازان اسرائیلی به او و مادرش «نریمان التمیمی» به خاطر تظاهرات مسالمت آمیز علیه شهرک‌سازی در روستای «نبی صالح»، توجه جهان را به آنها جلب کرد.

تاکنون نیز تصاویر متعددی از این دختر فلسطینی منتشر شده که در حال تهدید و اعتراض به نظامیان صهیونیستی است.

به خاطر رفتارهای بی‌پروای او در مقابل نظامیان صهیونیستی بود که شهردار استانبول با دعوت او به ترکیه نشان «شجاعت حنظله» را تقدیم او کردند. «حنظله» (به معنی سیب تلخ) یک شخصیت کارتونی است که «ناجی علی» آن را به تصویر کشیده است.

حنظله نماد مصور مردم فلسطین و نشانگر سرنوشت تلخ و اندوهبار آوارگان فلسطینی است. او یک کودک 10 ساله فلسطینی است که نخستین بار در سال 1969 در روزنامه کویتی السیاسه به تصویر کشیده‌ شد.

حنظله

ناجی علی از سال 1973 به این سو حنظله را همواره پشت به بیننده و با دستان قلاب شده در پشت ترسیم کرده‌است. ده‌سالگی سنی‌ست که او مجبور به ترک فلسطین شد و ده‌ساله ماندنش ناشی از آن است که جز در سرزمین خودش نمی‌تواند رشد کند. حنظله همیشه پیراهن ژنده و پابرهنه است و در کاریکاتورهای تازه‌تر گاه در حال سنگ‌پرانی یا شعارنویسی است.

در این سفر، «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه نیز با این دختر فلسطینی و مادر او دیدار کرد و گفت که اکنون «عصر التمیمی» است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است