منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵
شناسه خبر: 364960
گروه :خبر
img10501098

نوجوانان دختر کم بینا و نابینای استان هرمزگان برای مسابقات قهرمانی اعزام و در این مسابقات 2 مقام نایب قهرمانی در رشته دو و میدانی و مقام سوم در رشته ی ورزشی آمادگی جسمانی را کسب کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد جاودان رئیس هیئت ورزش های نابینایان و کم بینایان استان هرمزگان در خصوص اعزام دختران نابینا و کم بینا برای مسابقات قهرمانی گفت: مسابقات کشوری بانوان نابینا و کم بینا از تاریخ 7 آبان ماه سال جاری در شهرستان بابلسر شروع شد، در این دوره از مسابقات 9 نفر شرکت کننده داشتیم که 6 نفر آنها در رشته ی گل بال و 1 نفر دو میدانی و مجموعا این 7 نفر در رشته ی آمادگی جسمانی هم شرکت کردند.

رئیس هیئت ورزش های نابینایان و کم بینایان با بیان موفقیت این نوجوانان در مسابقات تصریح کرد: ورزش برای بانوان و دختران نابینا و کم بینا 2 سال است که شروع شده و قبل از این 2 سال استان هرمزگان هیچکس ورزش را برای دختران نابینا متصور هم نبود. نوجوانان دختر استان هرمزگان در این مسابقات 2 مقام نایب قهرمانی در رشته دو و میدانی ماده 1500 متر و آمادگی جسمانی مقام سوم را کسب کردند. در رشته ی گل بال مقامی کسب نکردند لکن امتیازات و نتایج قابل قبولی  را بدست آوردند، این نوجوانان برای اولین بار بود که برای مسابقات قهرمانی کشور اعزام می شدند. در مهرماه سال جاری در مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان هم شرکت کنندگان هرمزگانی با اینکه نوجوان بودند 2 مقام نقره و برنز در دو و میدانی ماده 200 متر و سرعت توسط دختران کسب کردند.

جاودان با اشاره به امکانات موجود در استان برای ورزش و تمرین این افراد افزود: اگر ما بتوانیم در استان امکانات مخصوصا ایاب و ذهاب را بهتر فراهم کنیم، امکاناتی مثل سالن، زمین برای تمرین تامین کنیم که در شهر بندرعباس 2 سال است علیرغم همه ی مشکلات این کار انجام شده و در شهرستان ها هم در صدد هستیم که انجام شود لذا مسئولین اگر کمک کنند در این مورد قطعا استعدادهای فراوانی در میان بچه ها هست که شکوفا می شوند و می توانند به مسابقات پارالمپیک و آسیایی شرکت کنند. هرمزگان در کل کشور رتبه 28 را داشت که در سال 94 با تلاش تک تک این اعضا به رتبه ی 18 ارتقا پیدا کرد.

عضو هیئت مدیره انجمن نابینایان استان هرمزگان در خصوص حمایت های مسئولین و ارگان ها برای اعزام به این مسابقات اظهار کرد: به طور صد در صد حمایت نشدیم و از همان امکاناتی که در اختیار هیئت است استفاده کردیم و از همان منابع تیم را اعزام کردیم اما قرار بر این است که بهزیستی، اداره کل ورزش و جوانان کمک کنند و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری برای مسابقات اخیر لباس تیم ما را تامین کردند که این کمکی بود برای اعضای تیم و ما و دفتر امور اجتماعی استانداری دکتر اخلاقی از طریق خیّری مبلغی را به ما کمک کردند که باز هم سپاسگزاریم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت