منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۷
شناسه خبر: 182624
گروه :خبر

‘حیدر جمال’ رییس کمیته اسلامی روسیه با اشاره به کشته شدن مسلمانان بی گناه در یمن در جریان تجاوزهای هوایی عربستان سعودی و متحدانش گفت که جامعه جهانی باید برای توقف کشتار مردم بی دفاع در یمن ریاض را تحت فشار قرار دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حیدر جمال روز خاطرنشان کرد: در هیچ جایی از مکتوبات در اسلام به ویژه قرآن مجید مسلمانان اجازه کشتار یکدیگر را نیافته اند و عربستان سعودی باید به این واقعیت توجه کند.
وی یادآورشد: حاکمان عربستان سعودی خود را خادمین حرمین شریفین می دانند پس باید مطابق با این موقعیت خود در جهان اسلام رفتار و اقدام کنند.

کارشناس مسلمان روس گفت: متاسفانه عربستان سعودی و متحدانش در چند هفته اخیر یک کشور اسلامی ضعیف را مورد حمله قرار داده و هزاران نفر را به خاک و خون نشانده اند و این جنایت ها در شرایطی انجام گرفته است که شرایط برای دستیابی به راه حل سیاسی برای حل و فصل مساله یمن مهیا بوده است.

جمال افزود: عربستان سعودی می بایست به جستجوی راه حل سیاسی می پرداخت اما از چنین اقدامی به زیان مسلمانان استفاده کرده و به کشور اسلامی همسایه حمله کرد.

وی ادامه داد: حملات هوایی عربستان سعودی و متحدانش به یمن نه تنها خسارات سنگین به کشور یمن وارد کرده بلکه زمینه را برای رشد تروریسم در این کشور و سرایت آن به مناطق دیگر فراهم کرده است.

دانشمند مسلمان روس افزود: بر هیچکس پوشیده نیست که در حال حاضر گروه های تروریستی همچون داعش و القاعده در یمن فعالیت می کنند و با تضعیف دولت مرکزی در صنعا ، عرصه برای فعالیت های تروریستی گسترده و میدان بازتری ایجاد خواهد شد.

وی گفت: یمن ممکن است به سرنوشت عراق دچار شود و گروه های تروریستی بخش هایی از آن را اشغال کنند و در آن صورت وضعیت برای عربستان سعودی هم دشوار خواهد شد.

رییس کمیته اسلامی روسیه خاطرنشان کرد: به همین دلیل شاهد هستیم که آمریکا و رژیم صهیونیستی از اقدامات عربستان سعودی و متحدانش حمایت و به ادامه این حملات چراغ سبز نشان می دهند.

جمال گفت: آمریکا منافع خود را در بی ثبات کردن منطقه خاورمیانه می بیند و به همین دلیل با تجاوزگری کشورهای عربی حوزه خلیج فارس موافقت کرده است و در آینده به تامین منافع خود از این اقدامات ازجمله فروش میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کشورهای منطقه خواهد پرداخت.

وی افزود: در این شرایط جامعه جهانی باید اجازه ندهد تا زندگی انسانها قربانی سیاست های قدرت های بزرگ شود و با فشار بر ریاض و متحدان عربی اش بپردازد.

کارشناس روس همچنین بر لزوم اقدام فوری کشورهای اسلامی برای پایان دادن به اقدامات تجاوزگرانه و غیرمسئولانه عربستان سعودی و متحدانش در یمن و توقف کشتار انسانهای بی گناه تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای بزرگ اسلامی همچون ایران ، پاکستان و اندونزی می توانند در برقراری صلح و آرامش در یمن و جلوگیری از لگدمال شدن حقوق و از دست رفتن جان و مال مسلمانان پیشقدم شده و به وظیفه اسلامی و انسانی خود عمل کنند.

جمال در پایان گفت: از طرح صلح چهار ماده ای ایران برای حل مساله یمن اطلاع دارم و بر این باورم که با حمایت کشورهای اسلامی، چنین ابتکاری می تواند موثر باشد و صلح و ثبات را به یمن بازگرداند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند