منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
شناسه خبر: 263572
گروه :خبر
13941013000633_PhotoA

رئیس کمیته بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه ضمن انتقاد از مواضع آمریکا در قبال مسائل خاورمیانه، اعدام رهبر شیعیان و دیگر مخالفان عربستانی را سرکوبی وحشیانه و بی سابقه خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رئیس کمیته بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه در واکنش به اعدام 47 نفر  شامل رهبر شیعیان عربستان توسط مقامات سعودی گفت که عربستان سعودی به آزادی‌های اساسی و مدنی احترام نمی‌گذارد.

به گزارش پایگاه «فری نیوز» رئیس کمیته بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه در صفحه فیس بوک شخصی خود به موضوع اعدام‌ها در عربستان سعودی به ویژه اعدام رهبر شیعیان این کشور واکنش نشان داد.

«کنستانتین کاساشف» با بیان آنکه اعدام شیخ نمر و دیگر مخالفان سرکوبی وحشیانه و بی‌سابقه بود با انتقاد از مواضع آمریکا تاکید کرد که واشنگتن از متحدان خود حمایت کرده و مخالفان خود از قبیل ایران و سوریه را مقصر جلوه می‌دهد.

این مقام روس گفت اطمینان دارم که در صورت تشدید درگیری در منطقه، ایران و سوریه متهم معرفی خواهند شد،‌ چراکه آمریکا عادت دارد در هر حادثه‌ای کشورها را به خودی و غیرخودی تقسیم کند.

وی با اشاره به اظهارنظر اخیر موگرینی درباره تحولات جاری ناشی از اعدام آیت‌الله النمر و 46 نفر دیگر گفت که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنان این جرات را ندارد که به موضوع شکست عربستان سعودی در مراعات آزادی‌های اساسی و مدنی بپردازد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است