منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۸
شناسه خبر: 342046
گروه :خبر
ستاد اقتصاد مقاومتی_025

رئیس شیلات ایران اظهارکرد: کشور ما مقام دوم را در اقیانوس هند در صید تن ماهیان دارد و بیش از 800 شناور ما در آب های بین المللی صید می کنند همچنین در غرب اقیانوس هند مقام اول با بیش از 220 هزار تن ماهی از آن صیادان ماست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حسن صالحی، رئیس شیلات ایران در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه امروز فضایی در کشور ایجاد شده است که همه دستگاههای نظارتی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می دارند، گفت: شیلات در بخش تولید ملی،  توسعه سواحل، توسعه دریا محور، در بخش صادرات غیر نفتی دارای پتانسیل بسیاری است لذا بایستی از این ظرفیت به نحو مطلوبی استفاده شود.

وی با بیان اینکه تراز تجاری بخش شیلات مثبت است، افزود: با توجه به اینکه سیاست های دریا محور در بحث شیلات تبیین شده است با وجود همه مشکلات پیش بینی می شد که سال جاری بتوانیم بین 20 الی 23 هزار تن، ماهی تولید شود.

رئیس سازمان شیلات اظهار کرد: سال گذشته در کشور یک میلیون تن ماهی تولید شد که 40 درصد از محل سایت های پرورش آبزیان و 60درصد به صید آبزیان از دریا بوده است.

صالحی بااشاره به اینکه سال گذشته در تولید یک میلیون تن ماهی خاویار سرمایه گذاری کردیم، تصریح کرد: یک تفاهم نامه مشترک برای احداث ۳۰۰مزرعه پرورش ماهی خاویاری در سه استان شمالی کشور امضا شده است تا در یک پروسه ۱۰ ساله  ۱۰۰هزار تن خاویار پرورشی از این مزارع برداشت شود.

وی افزود: در بین 35 کشوری که در اقیانوس هند قرار دارند کشور ما مقام دوم را در صید ماهیان با بیش از 800 شناور در آب های بین المللی را دارد و  نیز در غرب اقیانوس هند مقام اول با بیش از 220 هزار تن صید ماهی  از آن صیادان ماست.

رئیس سازمان شیلات گفت: سرمایه گذاری یکمیلیارد دلاری هدفگذاری شیلات ایران برای صادرات انواع آبزیان است در ماههای آینده تفاهم نامه های مشترک با کشورهای نروژ، ایسلند و روسیه برای پرورش آبزیان و فرآوری آبزیان با اولویت فعالیت در استان هرمزگان امضاخواهد شد.

صالحی با بیان اینکه قشم، کیش و مطقه ویژه اقتصادی بندرعباس از اولویت های صادرات محصولات شیلات هستند، خاطرنشان کرد: درسال گذشته  340 میلیون دلار  در بخش صادرات محصولات شیلاتی را بدست آوردیم و  کمتر از 180 میلیون دلار واردات داشتیم  لذا با توجه به اینکه هر سال هدف گذاری شیلات  رو به افزایش است نیازمند سرمایه گذاران بزرگ برای سرمایه گذاری در این بخش هستیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است