منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
شناسه خبر: 339317
گروه :خبر
hormoz

همزمان با افزایش سایه تنش های سیاسی و نظامی در روابط روسیه و آمریکا بر مذاکرات جان کری وزیر خارجه این کشور در مسکو، یک مقام رسانه ای آمریکا از فرودگاه پایتخت روسیه باز گردانده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ جفری شل رییس شورای مدیریت رادیوهای آمریکا که در فهرست تحریم های مسکو علیه این کشور قرار دارد، اجازه نیافت وارد روسیه شود.
وزارت امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) با اعلام این خبر، افزود: مسکو در پاسخ به اقدام های واشنگتن که به بهانه های واهی علیه شهروندان روسیه تحریم روادید برقرار می کند، در حال تنظیم فهرست تحریم مقام های آمریکایی است.
در این بیانیه به عنوان نمونه به تحریم های ضد روسی آمریکا در رابطه با اوضاع اوکراین اشاره شده است که براساس آن نام 70 شهروند از جمله شماری از مقام های بلندپایه روسیه در فهرست تحریمی واشنگتن قرار گرفته است.
شل که رییس ایستگاه های رادیو و تلویزیونی دولتی از جمله صدای آمریکا و همچنین رادیوی موسوم به آزادی با ماموریت تبلیغات سیاسی و اجرای اهداف دولت این کشور در خارج زیر پوشش فعالیت های رسانه است، پس از ورود به فرودگاه مسکو، از سوی ماموران متوقف و به کشور خود بازگردانده شد.
روسیه همچنین در آستانه سفر کری که قرار است امروز آغاز شود از بروز تنش های جدی بین دو کشور خبر داد.
مسکو اعلام کرد: وزیر خارجه آمریکا در حالی به روسیه سفر می کند که با رویکردهای غیردوستانه واشنگتن، روابط دوجانبه بشدت تخریب شده و همزمان اعلام می کنیم بر پایه اصل عمل متقابل، به تلاش های واشنگتن برای ضربه زدن به روسیه از جمله در برابر اقدام های خطرناک نظامی پاسخ می دهیم.
در بیانیه روز سه شنبه وزارت خارجه روسیه آمده است: مناسبات دو جانبه به دلیل گام های غیر دوستانه آمریکا از سال 2014 تاکنون، بشدت آسیب دیده است. براساس اصل عمل متقابل، به تلاش های واشنگتن برای ضربه زدن به روسیه از جمله اقدام های خطرناک در عرصه نظامی، پاسخ می دهیم.
در این بیانیه همچنین اعلام شده است که مسکو در جریان سفر کری بر لزوم توقف فوری اقدام های جاسوسی واشنگتن علیه نمایندگی های سیاسی دیپلماتیک روسیه در آمریکا و همچنین شهروندان روسی در کشورهای دیگر تاکید خواهد کرد.
اوضاع سوریه، اوکراین، منطقه قره باغ، مناقشه در شبه جزیره کره، خاورمیانه و افغانستان از جمله موضوع های مذاکره وزیر خارجه آمریکا با سرگئی لاوروف همتای روسی وی و سپس دیدار با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است