منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹
شناسه خبر: 239660
گروه :خبر
13940603001008_PhotoA

یکی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا گفته تحریم‌های وضع شده علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مناسب‌ترین روش برای مقابله با این سازمان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یکی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه با بیان اینکه دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آن کشور تحریم‌های وضع شده علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مناسب‌ترین روش برای مقابله با این ارگان نظامی می‌داند گفت که فعلاً برنامه‌ای برای قرار دادن سپاه در آنچه به گفته وی «فهرست سازمان‌های تروریستی واشنگتن» است وجود ندارد.

پایگاه «واشنگتن‌فری‌بیکن» از قول این مقام که اشاره‌ای به نامش نشده گزارش داد اعتقاد دولت آمریکا این است که اکنون زمان مناسب برای قرار دادن کل مجموعه سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا نیست.

ویکتوریا نولاند، دستیار وزیر خارجه آمریکا هم هفته گذشته در یک جلسه استماع در مجلس نمایندگان آمریکا اظهارات مشابهی مطرح کرده بود.

مقام وزارت خارجه آمریکا، روز دوشنبه گفت: «اعتقاد ما این است که تحریم‌هایی که ما داریم، مناسب‌ترین و موثرترین ابزار برای مقابله با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و ما در برابر سپاه از این اختیارات به طور کامل استفاده می‌کنیم.»

مقام مورد استناد واشنگتن‌فری‌بیکن، در توضیح بیشتر، تحریم‌های هدفمند وضع شده علیه برخی از شرکت‌های تابع سپاه، به بهانه ادعایی وارد شدن در فعالیت‌های مرتبط با اشاعه اتمی را از جمله اقدامات واشنگتن علیه سپاه دانسته است.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا به بهانه وجود جنبه‌های نظامی در برنامه هسته‌ای ایران تحریم‌هایی را علیه تهران واضع کرده‌اند. ایران همواره این ادعاها را رد کرده است.

مقام آمریکایی در ادامه افزود: «این تحریم‌ها، اثرات ثانویه هم دارند، به این معنی که اشخاص غیرآمریکایی که وارد معامله با سپاه یا هر یک از دیگر شرکت‌های قرار گرفته در فهرست سازمان‌های تروریستی می‌توانند از بازار آمریکا قطع شوند.»

نمایندگان کنگره آمریکا در هفته‌های گذشته بارها به موضوع قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی این کشور اشاره کرده‌اند.

«تد کروز»، نماینده ایالت ایالت تگزاس در مجلس سنا و «مایکل مک‌کاول»، نماینده ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان دو طرح در دو مجلس یاد شده تهیه کرده‌اند که از وزارت خارجه آمریکا می‌خواهد سپاه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور