منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
شناسه خبر: 330149
گروه :خبر
13941223000094_PhotoA

یوسی ملمان نوشت عربستان و رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از ایران به همکاری اطلاعاتی با یکدیگر روی آورده و این همکاری رو به گسترش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «یوسی ملمان» تحلیلگر امنیتی رژیم صهیونیستی فاش کرد همکاری‌های اطلاعاتی میان سعودی و رژیم صهیونیستی در حال گسترش است.

ملمان در یادداشتی در روزنامه «معاریو» تاکید کرد با وجود اینکه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی طرح صلح عربی ارائه شده از سوی عربستان برای برطرف کردن مناقشات با فلسطین را رد کرد، اما همکاری اطلاعاتی میان این دو ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نامه‌نگاری عمومی میان عربستان و رژیم صهیونیستی نشان از شکاف عمیق میان آن‌ها دارد، افزود: «اما این مانع وجود تماس‌های مخفی از انواع مختلف که برای سال‌ها ادامه داشته نمی‌شود. (این تماس‌های محرمانه) درپی رقابت با ایران افزایش یافته است.»

ملمان با ادعای اینکه ایران به دنبال گسترش دایره نفوذ در خاورمیانه، تحریک اقلیت‌ها و حمایت از گروه‌هایی مانند حزب‌الله و حماس است، افزود: «عربستان مانند اسرائیل از ایران و برنامه هسته‌ای‌ روبه پیشرفتش که هم‌اکنون تا درجه‌ای محدود شده، می‌ترسد. ایران در جنگ سوریه برای حمایت از دولت اسد درگیر است.»

این تحلیلگر امنیتی صهیونیست با اشاره به گزارش نشریه فرانسوی «اینتلیجنس آنلاین» درباره دیدار «ایهود اولمرت» نخست وزیر پیشین اسرائیل با مقامات سعودی نوشت: «مئیر داگان رئیس موساد نیز با همتایان خود در این جلسه دیدار کرد. سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل و سعودی چند سال قبل باهم عملیات مشترکی داشتند.»

وی به نقل از این نشریه فرانسوی نوشت که مقامات ارشد دستگاه اطلاعات عربستان از اسرائیل برای ارتقای ظرفیت‌های فنی این پادشاهی درخواست کمک کرده بودند.

این نشریه فرانسوی نوشت مهندس روابط در طرف اسرائیلی، «تمیر پاردو» رئیس سابق موساد است و وزارت جنگ اسرائیل نیز به کمپانی‌های این رژیم برای فروش تجهیزاتی از قبیل هواپیماهای بدون سرنشین و فناوری موشکی به عربستان، مجوز داده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی