منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۶
شناسه خبر: 273519
گروه :خبر
hormoz

فرماندهی عملیات بغداد امروز (دوشنبه) از بازداشتِ مفتی داعش در بابل خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فرماندهی عملیات بغداد، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای امنیتی عملیات بغداد و یگان های وابسته به آن، به حملات خود علیه پایگاه های گروهک تروریستی داعش در این استان ادامه داده و توانستند 42 تروریست را کشته و سه نفر از آنان را زخمی کنند و سه خودروی آنان از جمله یک بولدوزر را منهدم کنند. یکی از سنگرهای تروریست ها نیز به همراه سلاح های سنگین که در آن بود، منهدم شد و 61 مین در مناطق البوشجل، النعیمیه، الکرمه و ناظم التقسیم در غرب بغداد خنثی شد.
در این بیانیه تاکید شده است: نیروهای تیپ 22 نیز توانستند 5 بمبِ کار گذاشته شده در منطقه داود الحسن در شمال بغداد را شناسایی و خنثی کنند و نیروهای تیپ 7 پلیس فدرال نیز توانستند یک تروریست را پیش از کار گذاشتنِ بمبی در منطقه “حی الاعلام” در بغداد، بازداشت کنند.

فرماندهی عملیات بغداد همچنین خاطر نشان کرده که نیروهای تیپ 44 موفق شدند با کشف 6 بمب، آن ها را خنثی کرده، مقادیری مواد منفجره را نیز در منطقه سبع قصور در بغداد ضبط کنند. تیپ 45 نیز یک بمب را در منطقه حی الوحده در جنوب بغداد کشف و خنثی کرد. در این میان، شماری از عناصر تحت پیگرد پلیس نیز بر اساس مواد قانونی مختلف در نقاط مختلف بغداد بازداشت شدند.

گفتنی است که بغداد، طی روزهای گذشته، به طور مستمر، شاهد عملیات تروریستی و انفجار بمب های مغناطیسی و مین و بمب بوده است که به کشته و زخمی شدن ده ها نفر از مردم و نیروهای پلیس عراق منجر شد.

بازداشتِ مفتی داعش در “جرف النصر”

فرماندهی عملیات بغداد، امروز همچنین اعلام کرد دو تن از عناصر داعش در منطقه جرف النصر، که پیش از این جرف الصخر خوانده می شد، بازداشت شدند. یکی از این دو داعشی، فاضل الجنابی است که مفتی داعش در جرف الصخر بود؛ سازمان اطلاعات استان بابل همچنین از بازداشت عامل انفجار پل الفاضلیه خبر داد؛ وی پیش از آزادسازی جرف الصخر، پل الفاضلیه را منفجر کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است