منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲
شناسه خبر: 195564
گروه :خبر
13280678_PhotoA

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: فقر حرکتی، بدحرکتی و ماندن در یک وضعیت به مدت طولانی دستاورد زندگی در جوامع صنعتی است. متاسفانه برخی جوانان در سنین ۲۵ تا ۳۰ سالگی هستند اما ستون فقرات و مفاصل آنها مانند فردی ۷۰ ساله است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اسماعیل ابراهیمی فقر حرکتی، بدحرکتی و ماندن در یک وضعیت به مدت طولانی را دستاورد زندگی در جوامع صنعتی عنوان کرد و اظهار داشت: برخی افراد به مدت طولانی در یک وضعیت می‌نشینند و به جلو خم می‌شوند که در این حالت نه تنها دیسک‌های ستون فقرات را درگیر می‌کنند بلکه در نهایت موجب بی‌کفایتی عضلات می‌شوند.

وی با بیان اینکه فیزیوتراپی مهندسی علم حرکت است، گفت: فیزیوتراپیست‌ها می‌خواهند حرکت را به حالت خود برگردانند و از فقر حرکتی افراد جلوگیری کنند همچنین فیزیوتراپی می‌تواند درباره ابتلا به اختلالات حرکتی در آینده خبر دهد. متاسفانه برخی جوانان در سنین 25 تا 30 سالگی هستند اما ستون فقرات و مفاصل آنها مانند فردی 70 ساله است.

رئیس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: سن زیستی برخی افراد با سن تقویمی آنها متفاوت است مثلاً فردی 27 ساله که دچار دیسک ستون فقرات شده است و مفاصلش مشکل دارد از نظر سن زیستی 50 ساله است.

ابراهیمی گفت: آمار مراجعان به کلینیک‌های ارتوپدی نشان می‌دهد که مبتلایان به آرتروز مفاصل و ستون فقرات تمایل به تغییر مفصل ندارند از طرفی آرتروز محدودیت حرکتی ایجاد کرده و راه رفتن را مشکل و دردناک می‌کند که در این مواقع مراجعه به درمانگاه‌های فیزیوتراپی می‌تواند مفاصل را وارد حرکات هارمونی کند. همچنین فیزیوتراپی می‌تواند عضلات اطراف مفصل را قوی و بیمار را به زندگی عادی برگرداند.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با توصیه به افراد به ویژه کارمندان که به مدت طولانی در یک وضعیت می‌نشینند، اظهار داشت: توصیه می‌شود افراد بیش از 15 دقیقه در یک وضعیت قرار نگیرند و اگر ناچار به نشستن بیش از این مدت هستند کمی خود را جابه‌جا کنند.

وی افزود: چه اشکالی دارد در آموزش و پرورش دانش‌آموزان را هر 15 یا 20 دقیقه برپا دهیم تا فشار روی سیاتیک و گردن نیاید و دیسک‌ها آب خود را از دست ندهند.

رئیس دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: تغییر وضعیت، فشار را از روی اعصاب، عضلات و مفاصل برمی‌دارد و فرد احساس خستگی نمی‌کند این موضوع می‌تواند کیفیت و کمیت زندگی را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران خاطر نشان کرد: برخی زنان خانه‌دار می‌خواهند همه امور نظافت را ظرف یک ساعت انجام دهند مثلا دسته جاروبرقی را کوتاه می‌کنند و در نظافت وسواس به خرج می‌دهند این رفتار می‌تواند موجب اشکال حرکتی عضلات و مفاصل شود. بهتر است نظافت منزل در مدت زمان بیشتر و با فاصله مناسب انجام شود تا فرصت استراحت به عضلات و مفاصل نیز وجود داشته باشد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است