منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 201714
گروه :خبر
توافق عزت مندانه

مدرس دانشگاه های هرمزگان گفت : جزئیات و کلیات توافق نهایی باید در یک جلسه واحد توافق شود و مفاد توافق نهایی باید ؛ واضع وغیر قابل تفسیر وتامل باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد زارع مهرانی  ، استاد دانشگاه در گفت وگو با پایگاه خبری زنان استان هرمزگان ، گفت: با اشاره به حمایت رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده ، مذاکرات فقط در دایره مسائل هسته ای مجاز است و حرکت علمی هسته ای ، نباید متوقف و یا حتی کند شود .

وی ادامه داد: این که فکر کنیم رونق و توسعه یافتگی اقتصادی ما در گرو مذاکرات است اشتباه می باشد، همین بازگشت تحریم ها مانع از انعقاد هرگونه قرار داد بلند مدت از سوی شرکت‌های بین المللی با ایران می شود .

 

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: جزئیات و کلیات توافق نهایی باید در یک جلسه واحد توافق شود و مفاد توافق نهایی باید ؛  واضع وغیر قابل تفسیر وتامل باشد و نباید به بهانه نظارت وارد حریم امنیتی و دفاعی کشور شوند ما این اجازه را هرگز نمی دهیم و عزت ؛ احترام و منفع وپیشرفت ملت ایران در توافق باید حفظ شود .

این کارشناس ارشد افزود: منشا اصلی تحریم ها را می توان  پیشرفت های علمی فناوری ایران دانست که غرب نمی تواند آن را ببیند و تحریم مراکز آموزشی و علمی شاهد این مدعا هستند .

زارع مهرانی ادامه داد: نباید همیشه به تحریم ها بدبینانه نگاه کرد ، پیشرفت و خودکفایی ما در عرصه های مختلف به تکیه بر نیروها و ظرفیت های داخلی و خودباوری در عرصه عمل بر می گردد.

وی با بیان اینکه قطعا بنا بر تجربیات گذشته ما اعتمادی به غرب نداریم ، گفت: این را در هشت سال دفاع مقدس و دیگر فرازها بارها مشاهده کردیم، این مذاکرات میدانی است تا به دنیا نیز بفهماند که غرب غیرقابل اعتماد است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: رفع تحریم ها باید بدون هیچ فاصله ای در هنگام رسیدن به توافق انجام شود و جمهوری اسلامی نباید زیر بار اقدامات بازگشت ناپإیر برود و نباید توسعه دفاعی کشور متوقف شود .

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است