منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۱
شناسه خبر: 183498
گروه :خبر
IMG-20150504-WA0046-300x169

مراسم گرامیداشت روز معلم با حضور معاون مدیریتی مدیرکل آموزش و پرورش استان و مشاور استاندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان و رییس آموزش و پرورش جاسک و مسولین محلی این شهرستان در جاسک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان ؛ درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان در مراسم گرامیداشت روز معلم در شهرستان جاسک ضمن تبریک روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری گفت : هر روح بزرگواری بزرگ است ولی هر روحی بزرگوار نیست ؛ روح بزرگ آنها هستند که کارهای بزرگ می کنند در روح بزرگوار اولویت در جامعه است ارضاع معلم روح بزرگواری دارد و فدا شدن و فنا شدن در روح بزرگ است معلم فدا می شود ایثار می کند اندیشه را باربر می کند عظمتی که از پیامبر گرفته است .

وی با اشاره به اینکه این برای ما یک وظیفه و یک باید است جامعه ای رشد می کند که معلمش پر نشاط باشد اظهار کرد :  امروز آموزش و پرورش مرجع تولید مفاخر اخلاقیست در همه جوامع چه سیاسی چه مذهبی نباید اجازه دهیم این قانون اخلاقی خودش بی نشاط شود .

درویش نژاد گفت، امروز در جامع عمومی بنای اصلی  نشاط بر جامع فرهنگیان است بنا بر حفظ کرامت انسانی معلم است ،جامع فرهنگیان است ، و این یک باید است، یک باید اخلاقی یک باید انسانی و یک باید فرهنگی است و این باید وجود داشته باشد،

وی با بیان اینکه  به تعبیر من معلم یک باران است و باران باید ببارد اضافه کرد :دانش آموز هوای پس از باران است باران می بارد تا محیط پیرامون را با نشاط کند این باید در اعتقاد ما باشد ماکه پای درس معلمان آمده ایم معنی آن است که پای درس معلم آمده ایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان با اشاره به اینکه لبخند معلم بزرگترین کتابی است که در تاریخ بشر به عنوان یک درس نهادینه شده تصریح کرد: نا هنجاری ها در جامعه با حضور معلم ضریبش پایین می آید.

کریمی رییس آموزش و پرورش شهرستان جاسک ضمن خوش آمد گوی به حضار درباره نقش و جایگاه معلم خاطر نشان کرد: هر کشوری که پسوند ترقی برروی آن است قطعا آموزش و پرورش پویایی دارد .

کریمی افزود:معلم شان وجایگاه بزرگی دارد ودلیل آن این است که معلم چراغ علم است وعلم بسیار ارزشمند است.

وی همچنین درخصوص جایگاه ارزشمند معلم سخن راند و گفت: معلمی فقط فرمول ومسئله نیست معلم کسی است که جهل ونادانی ها را می زداید، معلم کسی است که با نفش پاک وارد کلاس درس می شود، معلم کسی است که بداند چگونه ارتباط برقرار کند ومعلم کسی است که خود می سوزد وسختی ها را تحمل می کند تا دیگران علم آموزی کنند.

رییسی معاون مدیریتی مدیرکل آموزش و پرورش استان به بحث منزلت اجتماعی معلم اشاره داشتند و آن را باعث بستر سازی تمامی امورات جامعه دانستند سپس خاطر نشان کردند که معلمان تاثیر گذارترین افراد در پیشرفت و پیشبرد اهداف جامعه هستند و دو حوزه سلامت و آموزش را حوزه های اساسی در پیشبرد اهداف معلیمن دانستند .

وی همچنین تشریح کرد: شخصیت جامعه ما در دست معلمین است و معلم است که انسان بودن انسانیت را به آدم می آموزد.

در پایان مراسم از فرهنگیان برتر با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان