منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۲
شناسه خبر: 341577
گروه :خبر
13920804000494_PhotoA

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: در حالی که دشمن به طور عملی و علنی اعلام کرد که هیچ اعتقادی به برجام ندارد، مسئولان ایرانی نباید صنعت هسته‌ای را بیش از این معطل کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از خبرگزاری فارس، احمد چلداوی عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه برجام در حال حاضر به زباله‌دان تاریخ پیوسته است، گفت: طرف مقابل به‌طور عملی، زبانی و به هر شکلی می‌گوید که ما برجام را قبول نداریم و آن را نقض می‌کند، ولی به نظر می‌رسد مسئولان ما در زمینه مقابله‌به‌مثل بسیار کوتاهی می‌کنند.

وی افزود: این همه صبوری از سوی مسئولان کشورمان با هدف اینکه تغییر رویه‌ای از سوی طرف مقابل در برجام ببینند، معقول نیست و به نظر می‌رسد هنوز مسئولان کشور به دشمن قسم‌خورده ما امیدهای واهی دارند، در حالی که دشمن به طور عملی و علنی اعلام کرد که هیچ اعتقادی به برجام ندارد و حتی اعلام کرده‌اند که ما برجام را پاره می‌کنیم.

چلداوی اظهار داشت: برحام جز مصیبت، ضرر و خسران چیزی برای کشور ما به همراه نداشته است و تنها چیزی که می‌توان گفت از برجام عاید ما می‌شود این است که آنهایی که مدعی بودند می‌شود به امریکا اعتماد کرد شاید با دیدن برخورد آمریکا با برجام متوجه شوند که نمی‌توان به آنها اعتماد کرد و اگر چنین چیزی نیز عاید ما نشود، واقعا خسران دنیا و آخرت را دیده‌ایم.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: در حال حاضر برجام از دید مسئولان آمریکایی به زباله‌دان تاریخ پیوسته و مسئولان ایرانی نباید صنعت هسته‌ای را بیش از این معطل کنند.

وی اضافه کرد: در بحث برجام تعداد بسیاری از جوانان خلاق کشورمان اخراج شدند، زیرا با تعطیلی سانتریفیوژها نیازی به این تعداد نیرو نبود، ولی واقعاً حیف شد که این نیروهای جوان و خلاق بیکار شدند و باید صنعت هسته‌ای را دوباره رونق دهیم.

چلداوی ادامه داد:‌ ایران هرچه که لازم بود و قول داده بود انجام داد، حتی رآکتور اراک را سیمان کردیم، صنعت هسته‌ای به صفر رسید و حالا چیزی جز یک ظاهر ناچیز از صنعت هسته‌ای ما باقی نمانده است که طرف مقابل بحث موشکی را مطرح می‌کند، یعنی یک قدم جلو آمده‌اند و گفته‌اند که ایران برجام را نقض کرده است، اگر در بحث موشکی هم کوتاه بیاییم، مسئله دیگری را مطرح می‌کنند، زیرا آنها با ما دشمن هستند و نمی‌توان از دشمن انتظار داشت که پیش از نابودی دشمنش از نقشه‌هایش دست بردارد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: اکنون زمان آن رسیده است که دوستان از این تجربه گران و سنگین برای مملکت که به قیمت نابودی صنعت بزرگ و بیکاری جوانانمان تمام شد، استفاده کنند و صنعت هسته‌ای را دوباره رونق بخشند.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند