منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۱
شناسه خبر: 248071
گروه :خبر
1111

یکی از معضلات پر حاشیه سالهای اخیر در کشور ما و همچنین شهرستان بستک وجود سگ های ولگرد می باشد که تاکنون تدابیر راهبردی برای  این موضوع اتخاذ نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، این روزها وجود گله های سگ ولگرد در کوچه پس کوچه های محلات این شهرستان امری طبیعی شده که این موضوع خطراتی را نیز به دنبال دارد، وجود این سگها در مناطق مسکونی موجب رعب و وحشت اهالی می شود .

 

معضل سگ های ولگرد بیشتر در شهر بستک و جناح و چند روستا بخصوص روستای گودگز می باشد که کم کم این معضل به دیگر روستاهای شهرستان نیز کشیده می شود.

 

البته از سوی مسئولین در مقاطعی تدابیری برای حل این بحران در نظر گرفته شد که رایج ترین آنها کشتن سگها با اسلحه بود، اما کشتن سگ ها به این شکل نیز امری صحیح و انسانی نمی باشد و گاها موجب اعتراض نهادهای حمایت از حقوق حیوانات نیز شده است.

 

در سالهای گذشته شهرداری مشهد طرحی مناسبی را برای زنده گیری این سگ ها ارائه داد ولی در حال حاظر در هیچ کجای کشور اجرا نمی شود .

راههای بهتری نیز برای جایگزین طرح کشتن سگها وجود دارد میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:
زنده گیری سگ های ولگرد
استفاده از داروهای بیهوشی و انتقال آنها به مکان های مناسب
استفاده از داروهای بیهوشی و صادرات سگ های ولگرد
عقیم کردن سگ های ولگرد
استفاده از داروهای بیهوشی و واکسیناسیون سگ های ولگرد
و…

به هر حال، سگ های ولگرد عامل انتقال انواع بیماری های خطرناک از جمله هاری ، کرم انگلی و بیماری های مشترک انسان و حیوان هستند و به همین دلیل از عوامل اصلی تهدید سلامت انسان و جوامع محسوب می شوند ولی  میتوان این تهدید را از طریق راههای مذکور مدیریت نمود تا جلوه انسانی ما نیز تقویت گردد.

امید است مسئولین امر برای این معضل چاره ای مناسب را انتخاب کنند.

2 4 5 6 8 9 10 11 12 13

1111

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است