منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۵۸
شناسه خبر: 343162
گروه :خبر
18940_orig

وقتی نام اقتصاد مقاومتی به میان می آید همه نگاه ها به تولید داخلی و حمایت از تولید کنندگان می رود اما مسولان جزیره قشم اقتصاد مقاومتی را اتصال به کشورهای دیگر می دانند و برای رفع مشکلات اقتصادی دست به دامن کشورهای همجوار شده اند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جزیره قشم که درسال های گذشته یکی از ناجیان اقتصاد کشور چین بوده است و به فروش بنجل های چینی عادت کرده است این روزها نمی تواند در اجرای اقتصاد مقاومتی مثمر ثمر باشد و برآن شده است با ابزار رسانه ای معرکه ای به راه بیاندازند که دیگران فکر کنند برای نهادینه شدن پایه های اقتصاد مقاومتی کار می کند .

 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از سیاست تحقق منویات رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی با حمایت از تولید صادرات محور در قشم به عنوان مهمترین برنامه این سازمان نام می برد اما این درحالی است که اگرسری به آمار و ارقام گمرک قشم بزنید خواهید دید که جزیره قشم یک جزیره مصرف گرا است و صادرات آن در مقابل واردات قابل قیاس نیست چراکه طبق اسناد موجود ارزش دلاری واردات قطعی انجام شده 454 برابر صادرات قطعی از منطقه آزاد قشم می باشد .

 

زمانی که مقام معظم رهبری فرمان اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی صادرکرد اکثریت مسولان برای اجرای شدن این فرمان شبانه روز کار می کردند تا دستورات مقام معظم رهبری اجرا شود ولی مسولان منطقه آزاد به کشورهای همجوار دلخوش کرده بودند و با سفرهای متعدد به دنبال گرفتن لقب خواهر خواندگی با یکی از استان های چین بودند !

 

مسولان جزیره قشم دل خوش کرده اند چینی ها برای جزیره دل بسوزانند و برای خروج جزیره از رکود اقتصادی چاره ای کنند  اما باید مسولان این جزیره بدانند جزیره باید با توان داخلی و تولید داخلی رشد کند نه به کشورهای دیگر وابسته باشد .

 

جزیره قشم دارای پتانسیل خدادادی زیادی است که اگر به خوبی مدیریت شود می تواند مشکل بزرگ بیکاری را در جزیره قشم ریشه کن کند ، مسولان جزیره به جای خرج های سفرهای خارجه و رفت آمد های چینی ها با پول بیت المال به جزیره کمی به فکر اقتصاد مقاومتی بودند الان بخشی از جوانان بیکار جزیره صاحب شغل بودند .

 

وجود دریای بیکران با نعمت های فراوانی همچون ماهی و میگومی تواند ظرفیتی برای مشکل بیکاری باشد ، مسولان این جزیره می توانند با زدن یک کارخانه تن ماهی بخشی از بیکاری ها را سامان دهی کند .

 

گفتنی است ” ایجاد صندوق حمایت از صادرات، راه اندازی بانک و بیمه های خارجی در قشم و روان سازی خدمات در حوزه گمرکات نیز از دیگر وعده های مدیران سازمان منطقه آزاد قشم است که هنوز اجرایی نشده است .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی