منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۸
شناسه خبر: 180042
گروه :خبر
 

رئیس سازمان دامپزشکی عنوان کرد

معرفی مراکز معدود عرضه گوشت حرام به مراجع قضایی

رئیس سازمان دامپزشکی با بیان این که گوشت حرام از طریق قاچاق وارد می‌شود و ورود آن از مجاری قانونی ممکن نیست، گفت: موارد مشاهده شده آن قدر محدود بوده که مردم نباید نگران باشند و این موارد به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور در واکنش به خبری درباره عرضه فرآورده‌های محصولات دام‌های حرام گوشت در برخی مکان‌های عرضه فرآورده‌های دامی، گفت: در هر کشوری ممکن است، انحرافاتی صورت گیرد، ولی در مورد کشورمان این اطلاعات بسیار حاشیه‌ای و بیشتر باعث ایجاد جو نامناسب می‌شود.

وی افزود: سال گذشته از 2 میلیون و 297 هزار بازدید انجام شده از مراکز تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده‌های دامی فقط 2 مورد تخلف در مورد عرضه گوشت و فرآورده‌های دام‌های حرام گوشت گزارش و این موارد به مقامات قضایی معرفی شد.

رئیس سازمان دامپزشکی تصریح کرد: نوروز 94 هم 177 هزار بازدید از مراکز تولید، توزیع، بسته‌بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی انجام شده است.

وی افزود: آزمایشگاه‌های سازمان دامپزشکی مجهز به تجهیزاتی است که تشخیص بافت انواع دام در آن‌ها کاملا امکان‌پذیر است و در صورت که گوشت دامی غیر از گوشت دام حلال عرضه شود، به سرعت برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه گوشت حرام از طریق قاچاق وارد می‌شود و ورود آن به کشور از مجاری قانونی ممکن نیست، گفت: موارد مشاهده شده آن قدر محدود بوده که مردم نباید از این موضوع نگرانی داشته باشند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است