منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۱۲
شناسه خبر: 320008
گروه :خبر
13_5241

فرماندار رودان گفت: با وجود آثار باستانی متعدد در سطح شهرستان رودان و کشف آثار تاریخی در سالهای گذشته، ضرورت راه اندازی یک موزه مردم شناسی و همچنین صنایع دستی، فرهنگی و تاریخی احساس می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ احمد محمودی فرماندار رودان در جلسه انجمن میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به قدمت بسیار بالای شهرستان رودان اظهار کرد: قدمت و موقعیت شهرستان  رودان نشان از فرهنگ و وجود آثار تاریخی فراوان در منطقه است.

 

محمودی افزود:با وجود آثار باستانی متعدد در سطح شهرستان رودان و کشف این آثار تاریخی در سالهای گذشته ضرورت راه اندازی یک موزه مردم شناسی و همچنین صنایع دستی و فرهنگی ، تاریخی احساس می شود.

 

فرماندار رودان ادامه داد: در راستای شناساندن فرهنگ غنی رودان کمپ میراث فرهنگی در مدارس شهرستان برگزار  شود.

 

محمودی تصریح کرد: برگزاری برخی همایش ها از جمله همایش رودان شناسی در راستای اعتلای فرهنگ این منطقه بسیار موثر است و باید کوشید در تمامی زمینه ها با توجه به پتانسیل و ظرفیت بالای شهرستان رودان اقدام شود.

 

احمد محمودی در ادامه بر توسعه گردشگری تاکید کرد و گفت: یکی از موارد بسیار مهمی که به عنوان رکن پیشرفت و حتی مبنای اشتغال زایی محسوب می شود توسعه صعنت گردشگری است و در این خصوص تلاش لازم صورت پذیرد، وعملکرد مناسب دهیاران در این زمینه  بسیار تاثیر گذار است.

 

در پایان این جلسه نیما اقتداری به عنوان رئیس جدید میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودان معرفی شد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی