منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
شناسه خبر: 244679
گروه :خبر
13940821000624_PhotoA

تلویزیون «المنار» با تشریح ساختار خطرناک‌ترین شبکه‌های تروریستی در لبنان، تاکید کرد که طراح انفجارهای «برج البراجنه» هم اکنون در منطقه مرزی «عرسال» بسر می‌برد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شعبه اطلاعات و سرویس امنیت داخلی لبنان تنها چند ساعت بعد از انفجارهای انتحاری در منطقه «برج البراجنه» ضاحیه جنوبی بیروت، موفق به کشف سرنخ اصلی این ماجرا شد و بدینوسیله طی 10 روز، تمام ساختار هسته‌ تروریستی روشن شد.

به گزارش تلویزیون «المنار»، برخی از اعضای این هسته‌ تروریستی دستگیر شده و بعضی دیگر همچنان تحت پیگرد قرار دارند. «صطام محمد الشتیوی» از اتباع سوریه که طراح و مغز متفکر این هسته تروریستی به شمار می‌رود، متولد سال 1948 بوده و هم اکنون در ارتفاعات منطقه مرزی «عرسال» بسر می‌برد.

«عبدالکریم الشیخ علی» و «بلال البقار» به ترتیب بازوهای فعالیت الشتیوی در بیروت و مناطق شمالی لبنان بوده که به همراه عوامل اجرایی دیگری در راستای عملیات تخریبی این تروریست سوری فعالیت می‌کردند. افرادی به نام «عواد الدرویش» و «مصطفی خزام» با شیخ علی و «خالد سیف الدین زین الدین» با البقار فعالیت می‌کردند.

بر اساس گزارش‌های امنیتی، فعالیت این هسته‌ تروریستی یک سال گذشته از شهر «رقه» سوریه و با صدور دستور از سوی گروه تروریستی «داعش» به الشتیوی آغاز شد. داعش از الشتیوی خواست انفجارهایی را علیه مقاومت اسلامی لبنان در ضاحیه جنوبی بیروت و منطقه «جبل محسن» در شهر «طرابلس» واقع در شمال لبنان اجرا کند.

گزارشگر المنار درباره شیوه کار این هسته تروریستی گفت: داعش عوامل انتحاری را از سوریه برای الشتیوی اعزام می‌کرد و بلال البقار و عبدالکریم الشیخ علی آنها را تحویل گرفته و برای اجرای عملیات تروریستی طراحی شده توسط الشتیوی توزیع می‌کردند.

نیروهای امنیتی برای کشف و ضبط هسته‌های تروریستی، روند قاچاق عوامل انتحاری از طریق گذرگاه‌های غیر قانونی و تامین مدارک جعلی و مواد منفجره را رصد کرده و بر اساس تحلیل داده‌های ارتباطی، عبدالکریم الشیخ علی و دو معاونش را دستگیر و بازداشت کردند.

این گزارش حاکی است که نیروهای امنیتی بر اساس اطلاعات به دست آمده، «ابراهیم الجمل» عامل انتحاری که می‌رفت انفجار دیگری را در منطقه جبل محسن لبنان اجرا کند را چندی پیش دستگیر کردند. نیروهای امنیتی لبنان همچنین «ابراهیم راید» و «مصطفی الجرف» به ترتیب عامل انتقال انتحاری‌ها از سوریه به مناطق شمالی لبنان و عامل انتقال اموال به شبکه‌های تروریستی را نیز دستگیر کردند.

این گزارش حاکی است که نیروهای امنیتی لبنان طی 10 روز گذشته عوامل دیگری که با این شبکه تروریستی همکاری کرده بودند را در بیروت، طرابلس و البقاع دستگیر و مقادیر معتنابهی از مواد انفجاری و کمربندهای انتحاری را کشف، خنثی و ضبط کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است