منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۰۶
شناسه خبر: 349309
گروه :خبر
20juty_222
 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان عنوان کرد:

معدل بالای شاخص های تخصصی و عمومی در ارزیابی دستگاه های اجرایی هرمزگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان با اشاره معدل بسیار بالای تمامی دستگاه های استان در ارزیابی های انجام شده اظهار کرد: اکثر دستگاه های اجرایی استان در انجام ماموریت های تخصصی و در حوزه شاخص های عمومی هر دو خوب درخشیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛صالح دریانورد، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان با بیان اینکه ضرورت های ارزیابی افزایش بهره وری است، گفت:یکی از اهدافی که دولت دنبال می کند در راستای فرمایشات امام علی (ع) است که عمده  کار دولت افزایش بهره وری و ارتقای وضعیت است. ارزیابی عملکرد یکی از ابزارهای اهرم را به دست دولت می دهد که بتواند خود را محک بزند.

 

دریانورد با اشاره به چگونگی و نتایج ارزیابی عملکرد دولت افزود: برای ارزیابی عملکرد سال جاری نرم افزاری در اختیار دستگاه های اجرایی مرکزی قرار گرفت که مجموع ارزیابی های صورت گرفته در تمامی دستگاه های استان معدل بسیار بالایی بوده است.

وی اظهار کرد:اکثر دستگاه های اجرایی از روی امتیازات نشان می داد که در انجام ماموریت های تخصصی و در حوزه شاخص های عمومی هر دو خوب درخشیدند. مولفه ها با در کنار هم قرار گرفتن پاسخ خوبی می دهند، مدیریت بخشی از این مولفه است و نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات بخش های دیگر مولفه ها بخش اصلی ماموریت هستند.

 

وی با بیان اینکه برای ارزیابی عملکرد، شاخص های تخصصی و عمومی به عنوان محور کار بودند، اظهار کرد: در این ارزیابی 9 دستگاه انتخاب شدند که سه دستگاه در هر دو شاخص، سه دستگاه در شاخص تخصصی و سه دستگاه در شاخص عمومی منتخب اعلام شدند. شاخص های عمومی در هر دستگاه یکسان ومشترک است اعم از کاهش حجم دولت، کاهش تصدی گری، اتوماسیون اداری و موارد دیگر بودند. شاخص های اختصاصی شاخص های حوزه ی ماموریتی دستگاه ها بودند برای مثال در حوزه ی آب تامین آب شرب، افزایش پوشش جمعیتی روستایی محروم از آب آشامیدنی است. در حوزه اقامه نماز دستگاه ها مورد ارزیابی قرار گرفتند، خدمت رسانی و تعامل با حاکمیت و مردم حایز شرایط بودند.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان عنوان کرد: دستگاه های برتر در حوزه عمومی و تخصصی؛ آب فاضلاب شهری، تامین اجتماعی، اداره کل صنعت و معدن و تجارت امتیاز مناسبی آوردند. دستگاه های منتخب در حوزه تخصصی؛ شرکت برق منطقه ای مدیریت تاسیسات از تاسیسات تا توزیع برق، اداره کل انتقال خون در تامین خون و ذخیره استراتژیک برای استان، آب فاضلاب روستایی در توسعه تامین آب شرب روستاییان از 0 به 50 درصد رسید. دستگاه های منتخب در حوزه ی عمومی اداره کل منابع طبیعی، اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس، اداره تعامل کار و رفاه اجتماعی هستند. بیشترین تعاملات صورت گرفته و همراهی با مدیریت عالی استان  در اداره کل فرودگاه ها، دانشگاه هرمزگان، حوزه ی گمرکات و نظارت بر قاچاق هستند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند