منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
شناسه خبر: 252723
گروه :خبر
13920812000533_PhotoA

روزنامه وال‌استریت ژورنال با اشاره به سفر «آدام زوبین» به اروپا برای بحث در مورد ایران، نوشته است که پابرجا بودن تحریم‌های غیرهسته‌ای و امکان بازگشت تحریم‌های کنونی موجب شده تا تجارت با ایران حتی پس از برجام هم چالش برانگیز باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی با موضوع روند اجرای توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌های ایران، نوشته است که حتی بعد از برداشته شدن تحریم‌ها،‌ معامله با ایران چالش برانگیز خواهد بود.

«متیو لویت» نویسنده این یادداشت و عضو موسسه سیاست خاور نزدیک واشنگتن با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی خود را برای حضور در بازار ایران آماده کرده‌اند، نوشته است که برخی از اروپایی‌ها ایران را «ال دورادو» توصیف کرده و در انتظار ورود به این بازار هستند. به گفته وی، در دیگر سو مقامات ایرانی هم خود را برای ورود سرمایه گذاران خارجی آماده می‌کنند.

وی با اشاره به سفر «آدام زوبین» معاون خزانه داری آمریکا به اروپا، نوشته است که مقامات آمریکایی سیگنال‌های متفاوتی را در مورد دوران پس از اجرای توافق هسته‌ای فرستاده‌اند. او با اشاره به بیانیه زوبین پیش از سفر این هفته‌اش به آلمان،‌ انگلستان و ایتالیا، نوشته است: «ایالات متحده برای انجام تعهداتش در زمینه رفع تحریم‌های مربوط به اجرای توافق هسته‌ای آماده می‌شود. با این حال، بسیاری از تحریم‌های ایالات متحده مرتبط با حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و دیگر رفتارهای منفی، باقی خواهند ماند.»

لویت به بیانیه تازه گروه موسوم به «کار گروه اقدام مالی» اشاره کرده و نوشته است که این گروه اخیرا با صدور بیانیه‌ای بار دیگر ایران را به پولشویی و حمایت از تروریسم متهم کرده و از کشورها خواسته است که از مراوده تجاری با ایران اجتناب کنند.

وی در بخش دیگری از این یادداشت نوشته است که سرمایه‌گذاری در ایران حتی پس از رفع تحریم‌ها، همراه با ریسک سیاسی و تجاری خواهد بود. ساز و کار موسوم به «ماشه» یعنی بازگشت فوری تحریم‌ها از جمله دلایلی است که لویت نوشته است سرمایه‌گذاری در ایران را با عدم اطمینان همراه می‌کند. او همچنین نوشته شرکت‌های اروپایی ممکن است با شرکت‌هایی وارد معامله شوند که از سوی آمریکا به نقض حقوق بشر یا حمایت از تروریسم متهم شده‌اند و این می‌تواند به اعتبار این شرکت‌ها خدشه وارد کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی