منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۲
شناسه خبر: 233486
گروه :خبر
13940705000217_PhotoA

بیژن زنگنه پس از قبول استعفای منصور معظمی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت، با صدور حکمی محمدمهدی رحمتی را در این سمت منصوب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیژن زنگنه پس قبول استعفای منصور معظمی معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت، با صدور حکمی محمد مهدی رحمتی را به عنوان معاون جدید خود در امور برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری منصوب کرد.

معظمی از یک ماه پیش استعفای خود را تقدیم زنگنه کرده بود که ظاهرا امروز این استعفا مورد قبول زنگنه قرار گرفته است. معظمی بیشتر با وجهه کارشناسی در صنعت نفت شناخته می‌شد و پس از استعفا از سمت مهم معاونت برنامه ریزی به تدریس در دانشگاه ادامه خواهد داد.

بر این اساس از ماه‌ها پیش اخباری درباره اختلاف نظر جدی زنگنه با معاون خود در راهروهای وزارت نفت شنیده می‌شد و معظمی پیش از این هم برای خروج از وزارت نفت تلاش کرده بود.

از سوی دیگر محمد مهدی رحمتی در حال حاضر رئیس هیئت مدیره شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت است و پیش از این معاونت نظارت راهبردی در معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور را بر عهده داشته است.

از رحمتی به عنوان یکی از مدیران نزدیک به زنگنه و طراح بند ق تبصره 2 قانون بودجه 93 و ماده 15 قانون اصلاح مقررات مالی دولت یاد می‌شود. این بند قانونی مجوزهای ویژه‌ای را به وزارت نفت برای سرمایه‌گذاری تا سقف 100 میلیارد دلار در بهینه‌سازی مصرف سوخت اعطا می‌کند.

به گزارش فارس، به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، در متن حکم وزیر نفت خطاب به محمد مهدی رحمتی آمده است: «با عنایت به تعهد، کاردانی و سوابق درازمدت جنابعالی در امور برنامه ریزی نفت و انرژی، بدین‌وسیله به عنوان معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارتخانه منصوب می شوید.

انتظار دارد که در این مسئولیت با بهره گیری از تمام ظرفیت خود و همکاران محترم آن معاونت در مقطع کنونی برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی چه در تهیه برنامه ششم و چه در کسب آمادگی‌های ضروری برای دوران پساتحریم گام‌هایی موثر بردارید.

اینجانب در همه شئون صنعت نفت و به ویژه در آن معاونت بر جوانگرایی و شایسته سالاری تاکید می کنم و لذا انتظار دارم که نسبت به فراهم کردن امکان رشد و شکوفایی استعدادهای جوان و شایسته درون سازمان و بهره‌گیری مطلوب از ایشان در آن معاونت، به عنوان یک هدف توجه فرمایید.

از خداوند متعال برای جنابعالی سلامت و توفیق مسئلت می کنم.»

بیژن زنگنه، وزیر نفت همچنین در نامه ای جداگانه منصور معظمی را به عنوان مشاور وزیر منصوب کرد و آورده است: «با ابراز تشکر و قدردانی از زحمات و خدمات ارزشمند جنابعالی در مدت عهده داری سمت معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری، ضمن موافقت با استعفای شما، بدینوسیله به عنوان مشاور وزیر منصوب می شوید.

از خداوند متعال برای آن جناب سلامت و موفقیت آرزو کرده و اطمینان دارد که در آینده نزدیک نیز صنعت نفت کماکان از خدمات جنابعالی بهره مند خواهد شد.»

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر