منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۲۷
شناسه خبر: 366679
گروه :خبر
2173491

در حالی معاون اول رئیس جمهور و استاندار هرمزگان نرخ بیکاری در استان را 11درصد اعلام می داند که شاهد افزایش نرخ بیکاری در هرمزگان نسبت به سال گذشته می باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اشتغال و بیکاری از جمله مولفه های اقتصاد و شاخص‌های بارز توسعه یافتگی جوامع هر کشور محسوب می شود و نرخ بیکاری یکی از شاخص‌هایی است که برای ارزیابی شرایط اقتصادی هر کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیکار در اقتصاد به فردی گفته می‌شود که در سن کار (۱۵ تا ۶۵ سال) و جویای کار باشد، اما شغل یا منبع درآمدی پیدا نکند. کودکان و افراد مسن از آن جهت که قادر به انجام کار نیستند، جزو جمعیت فعال به حساب نمی‌آیند.

مشکل اشتغال که به عنوان بزرگترین معضل در استان اقتصادی هرمزگان پیش روی مردم و مسئولان استانی قرار دارد که امیدها برای تدبیر دولت وگشایش قفل بیکاری و بهبود موقعیت شغلی جوانان در هرمزگان بی سرانجام بوده است.

در ماههای اخیر شاهد بازی مسئولان با آمار و ارقام ضد ونقیضی از نرخ بیکاری هستیم که شگفتی مردم هرمزگان را بهمراه داشته و با وجود سیل جوانان جویای کار آمارهای ایجاد اشتغال در استان با مشاهدات مردم تناقض دارد.

مرادی:نرخ بیکاری بیش از 30درصد است

احمد مرادی،منتخب مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس با اشاره به سهم ناچیز مردم هرمزگان از این همه پتانسیل و ظرفیت‌های عظیم نرخ بیکاری در استان را بالای 30 درصد می داند و تصریح کرد:جوانان بومی و ماندگار هرمزگان همچنان بیکار و بلاتکلیف مانده‌اند لذا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید به خود بیایند و با تمام توان اشتغال در هرمزگان را سر و سامان دهند تا شاهد رونق کسب و کار و اشتغال پایدار در هرمزگان باشیم.

استاندار: نرخ بیکاری 11درصد است

جاسم جادری، استاندار هرمزگان با بیان اینکه میانگین نرخ بیکاری در استان هرمزگان 11درصد است، گفت: آمار بیکاری در جوانان  بالای 15 سال 25درصد است و در  شهرستان بشاگرد شاهد نرخ بیکاری  53درصدی می باشیم.

وی با اشاره به آمار بالای بیکاران دانشجو در استان اظهارکرد:نرخ بیکاری در استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته اما به نسبت میانگین کشوری آمارها مقبول تر است.

معاون اول رئیس جمهور:نرخ بیکاری در هرمزگان 11/8 درصد است

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در سفر خود به استان در جلسه شورای اداری استان هرمزگان در حالی نرخ بیکاری در استان را 11/8 درصداعلام می کند که نرخ بیکاری جوانان در کشور دو برابر می داند.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: اقتصاد چالش های بسیاری را دارد که در هر کدام از آن ها یک ظرفیت های ویژه ای دارند که بحث بیکاری یکی از چالش های است و برای همه مردم جامعه که نمی توانند به راحتی از زندگی شان حرکت کنند.

در حالی رئیس جمهور بر ارائه آمار و اطلاعات دقیق و شفاف سازی از سوی مسئولان تاکید دارد که در استان هرمزگان مسئولان با ارائه آمار متناقض موجب نگرانی اذهان عمومی شده اند.

طبق قانون بیکار در اقتصاد به افراد جویای کار در 15  تا ۶۵ سال را شامل می شود که طبق اظهارات استاندار هرمزگان 15ساله ها در دسته بیکاران به شمار نمی روند و معاون اول رئیس جمهور جوانان در آمار 11/8 خود از نرخ بیکاری هرمزگان جایی ندارند.

در شرایط کنونی وضعیت بازار نابسامان اشتغال در هرمزگان به نظر می رسد مدیرانی که با شعار ایجاد اشتغال برای جوانان و رفع مشکلات اقتصادی پا به میدان مسئولیت نهاده اند با ارائه آمار دقیق و کارشناسانه در راستای تقویت روحیه امید جامعه اقدام و عملی کارساز انجام دهند.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است