منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
شناسه خبر: 341119
گروه :خبر
hormoz

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه احزاب می‌توانند نقش اتاق فکر جامعه را داشته باشند، گفت: نقش احزاب در کادرسازی نیز بسیار مؤثر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست فصلی احزاب که روز گذشته (پنجشنبه، 31 تیر) در سالن 600 نفری وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه دموکراسی یعنی خواست و اراده مردم تحقق یابد، اظهار کرد: در دموکراسی نمی‌توان مطلق‌نگری داشت و دموکراسی مطلق قابل تحقق نیست. دموکراسی در کشور ما نیز مقید به ایدئولوژی اسلامی است.

وی با بیان اینکه ما دموکراسی را از غربیها نگرفته‌ایم، تصریح کرد: محتوای دموکراسی را ما از اسلام داریم در حکومت امیرالمومنین علی(ع) که در مدل خود بهترین دموکراسی بود و بزرگترین دشمن ایشان نیز خوارج بود که برای حکومت ایشان مزاحمت ایجاد می‌کرد و امیرالمومنین به بهترین صورت ممکن به حکومت‌داری پرداختند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس یکی از ارکان دموکراسی بوده و نمایندگان واقعی مردم باید وارد مجلس شوند، اظهار کرد: برخی اوقات اعمال سلیقه‌های برخی افراد نمی‌گذارد که نمایندگان واقعی مردم وارد مجلس شوند.

مطهری افزود: رکنهای بعدی دموکراسی وجود  احزاب و رسانه‌ها در کشور هستند مطبوعات رکن چهارم و قوه اجرایی کشور به مانند سایر قوای حکومت است.

وی در بیان آثار وجود احزاب و یا نبود آن نیز گفت: احزاب می‌توانند اتاق فکر اداره یک جامعه باشند و به جامعه ایده تزریق کنند. احزاب می‌توانند کادرهای مختلف برای مناسبات مختلف حکومت تربیت کنند و یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما نبود کادرسازی در عرصه مدیریت اجرایی است.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه افراد در قسمتهای اجرایی با روشهای ارتباطی و یا اینکه با فرد مسئول رابطه نزدیکی دارند جایگاه و مسئولیت می‌گیرند، خاطرنشان کرد: با این توصیف افراد کاردان می‌توانند به جایگاههای اصلی خود برسند.

مطهری با تاکید بر اینکه اثر دیگر احزاب اعتماد به انتخابات است، گفت: مردم در روزهای انتخابات در یک سردرگمی به سر می‌برند و نمی‌دانند که به چه افرادی اعتماد کنند و با وجود شناختی که از یک حزب دارند به کاندیدای آن حزب رای می‌دهند و مسئولیت رای خود را نیز از آن حزب مطالبه می‌کنند.

وی افزود: احزاب می‌توانند راستگویی و حق‌گرایی را در جامعه ترویج دهند ممکن است فردی مردم را فریب دهد به مانند دولت قبلی که مردم را فریب داد. در صورتی که احزاب با بیان مناسب با مردم به بحث و گفت‌وگو بپردازند، می‌توان نمایندگان واقعی مردم را در جایگاههای اصلی دید.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه رخنه فرصت‌طلبان از مضرات یک کشور است، ادامه داد: تجددگرایی افراطی یکی از آفتهای نهضت است مثلاً آنچه را که از اسلام نیست وارد اسلام کنیم و تبلیغ اسلام دروغین را به مردم عرضه کنیم.

مطهری با اشاره به اینکه برخی معتقدند وجود احزاب با وجود ولایت فقیه سازگار نیست، اظهار کرد: ما چند حزب تاثیرگذار در کشور داریم؟ افرادی معتقدند که ممکن است برخی احزاب نظر مخالف ولی فقیه داشته باشند این در حالی است که وجود احزاب منتقد هیچگونه ایرادی با نظر ولی فقیه ندارد و شخص رهبری نیز فرموده‌اند که مهم نیست که افرادی نظری متفاوت با بنده داشته باشند و افراد در بیان نظرات خود آزاد هستند.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه شهید مطهری معتقدند و می‌‌گویند احزاب مخالف نظام می‌توانند در کشور ما فعالیت کنند، اظهار کرد: احزاب کمونیستی و چپ نیز می‌توانند در کشور ما فعالیت کنند ولی باید این نکته را رعایت کنند که با تابلو و شاخصهای اصلی خود، خود را به مردم معرفی کنند.

مطهری با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم حزب را بپذیریم فرهنگ حزبی را نیز باید بپذیریم، تصریح کرد: اگر با نردبان یک حزب بالا رفتیم باید تعهدات آن حزب را نیز رعایت کنیم. که متاسفانه این مورد در کشور ما رعایت نمی‌شود.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است