منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
شناسه خبر: 344795
گروه :خبر
59260293_58992527cdcda

مطبوعات، رکن مهم یک جامعه دموکراتیک است، وظیفه یک خبرنگار بسیار سخت و در کنار علاقه و عبور از ملاحظات در حوزه کار، نیازمند انعکاس سریع و دقیق خبر، اندیشه و تجربه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ۱۷ مرداد را روز گرامیداشت “محمود صارمی” شهید عرصه خبر، روز خبرنگار نامگذاری کرده‌اند، این مناسبت یعنی بهانه ای برای پاسداشت فعالان بخش خبر و اطلاع‌رسانی که نباید به یک روز و هفته و ماه منحصر شود؛ حرفه ای پر خطر، هیجان‌انگیز و پراسترس که همواره نیازمند شجاعت، مطالبه گری و از خود گذشتگی است و برای تقدیر از تلاش های نقش آفرینان این عرصه نباید با زبان “کلام و شعار” بلکه با زبان “اقدام و عمل” سخن گفت.

 

آنان در عین صلابت همراه با مظلومیت و با رعایت اخلاق حرفه ای و حفظ امانت خبری در آگاهی بخشی به جامعه نقش وصف ناپذیری دارند اساسا برای دریافت کامل یک موضوع توسط مخاطب نیاز به اخبار است اما اخباری که دارای چهار مولفه باشد: کامل، صحیح، بروز «در لحظه»  و ارزش خبری داشته باشد.

این مولفه ها همان اهم مواردی است که در زبان تخصصی خبرنگاران به حفظ امانت خبری و سرعت انتقال خبر و … شهرت یافته است و موارد فوق می تواند مختص هر خبرنگاری  و در هر جای عالم باشد.
لکن آنچه یک خبرنگار را در کشور ما متمایز می کند مختصات زمانی و مکانی است که این خبرنگار در آن زیست می کند اگر خبرنگاران ما این مهم را بیش از پیش دریابند که در برهه زمانی جنگ آخر الزامان میان دو گفتمان حاکم بر جبهه حق «اسلام ناب» و جبهه استکبار «تفکرات اومانیستی، لیبرال و سکولار » روزگار می گذرانند، در کشوری انقلابی که ام القرای جهان اسلام است و به حق داعیه مدیریت کارآمد و ارمغان رستگاری دینوی و اخروی را برای بشریت دارد، تنفس می کند آنگاه وجه تمایز خود و شرایط خطر حال را بهتر درک کرده است و هدفمند تر از گذشته برای نیل به مقصد گام برمی دارند.
مطبوعات، رکن مهم یک جامعه دموکراتیک است، وظیفه یک خبرنگار بسیار سخت و در کنار علاقه و عبور از ملاحظات در حوزه کار، نیازمند انعکاس سریع و دقیق خبر، اندیشه و تجربه است.
امروز در واقع یادآور حماسه‌آفرینی کسانی است که بقای حقیقت را به بقای خود ترجیح دادند و خون خود را نثار کردند تا امنیت و آرامش مهمان همیشگی این کشور شود و  وضعیت کنونی استان هرمزگان به گونه‌ای است که با دارایی و ثروت بالقوه فراوان، نیازمند مدیریت و پیگیری برای ثمربخش شدن است و اصحاب رسانه و خبرنگاران در این مسیر نقش تاثیرگذار و غیر قابل انکاری دارند.
خبرنگاری، رسالتی است که با آگاهی‌سازی، افکار عمومی را در قضاوت سره و ناسره یاری می‌رساند و بی‌تردید دید جامعه را دگرگون می‌کند، امروز، جریان زنده اطلاعات با تکیه بر صداقت، صراحت و شجاعت خبرنگار در شریان‌های حیاتی جامعه به گردش در می‌آید و شهامت و آگاهی اهل زمان را افزون‌تر می‌کند.

حفظ و صیانت از جایگاه حرفه ای خبرنویسی و رسانه نگاری زمانی بر ارزش آن می‌افزاید که ثمره اش هوشیاری و بیداری یک جامعه باشد؛ این اندیشه ناب می تواند چنان با اهمیت باشد که کشور را به سمت پیشرفت و ترقی پیش برده و موجب ارتقاء بینش و دانش مردم شود.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان