منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۵
شناسه خبر: 182540
گروه :خبر
image241002
 

با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور صورت گرفت؛

مطالبه جنبش دانشجویی ۱۵ دانشگاه برای دلجویی از دانشجویان مضروب در شیراز

در نامه بسیج دانشجویی 15دانشگاه کشور خطاب به رئیس جمهور آمده است: به نظر می رسد نوع نگاه دولت و همفکرانش به نظرات اقشار مختلف جامعه، یک نگاه از بالا به پایین است در حالی که امام بزرگوار ما مسئولین جامعه را خادمین جامعه می‌خواند و بی احترامی به اقشار جامعه را روا نمی‌دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا بسیج دانشجویی 15دانشگاه کشور در پی ضرب و شتم قرار دادن دانشجویان در شیراز در سفر رئیس جمهور به استان فارس، نامه‌ای خطاب به دکتر روحانی منتشر کردند.

در متن این نامه آمده است:

بسمه تعالی
ریاست محترم جمهور جناب دکتر روحانی
با عرض سلام

نقش برجسته و کلیدی جنبش دانشجویی در تحقق آرمانهای جامعه بر کسی پوشیده نیست و همگان پویایی و مطالبه گری آن را عامل رشد جامعه می دانند. روحیات جوانی، نشاط، اهل تحقیق و تدقیق در مطالب و موضوعات دغدغه مندی برای انقلاب همگی ویژگی هایی است که بارها در جملات امام راحلمان و رهبر فرزانه انقلاب مورد تاکید بوده و دانشجویان را نسبت به تقویت آن ترغیب نموده اند. در خاطرها هنوز جمله زیبای شهید مظلوم شهید بهشتی که دانشجو را موذن جامعه می خواند و  به خواب رفتن آنرا موجب عقب افتادگی جامعه می دانست نقش دارد. و این همان مطالبه جدی جامعه و مسولین دلسوز نظام از جنبش دانشجویی است.

جناب رئیس جمهور

با تمام تآکیدات و بدیهات در نقش جنبش دانشجویی، متاسفانه در چند سال تصدی دولت توسط جنابعالی، شاهد اقدامات محدود کننده و حتی حذفی بوده ایم.کسی برنامه 16 آذر سال گذشته را فراموش نمی کند که به تشکلهای دانشجویی اجازه اظهار نظر داده نشد و تنها مسیر مستقیم ارتباطی تشکل های دانشجویی با نگاه های سلبی عده ای از یاران شما مسدود گردید. این رفتار حذفی در بسیاری  از دانشگاه ها و  حتی دیدارهای شخص شما در سفرهای استانی مشهود بوده است.

این بار شاهد مثال به سفر اخیر شما به استان فارس باز میگردد. حتماً مستحضرید که در حاشیه حضور شما در خیابان های شهر شیراز عده ای از جوانان دانشجو، با دغدغه ای مقدس تنها راه ارتباطی باشما را در گرفتن برگه هایی بر دست در مسیر حرکت شما یافته بودند، تا بتوانند سخن خود را به گوش شما برسانند که متأسفانه با برخورد قهری عده ای مواجه شدند.

با شنیدن این برخورد و متاسفانه ضرب و شتم جدی  دوستان دانشجویمان در شیراز انگشت حیرت بر دهان گرفتیم و تاسف بار جملات شما را درمورد آزادی بیان و آماده بودن دولت برای شنیدن سخنان دیگران را مرور می کردیم.

آقای دکتر روحانی

به راستی علیرغم جایگاه ویژه دانشجویان در منظر امام عزیز راحلمان  و رهبر معظم انقلاب جوانان دانشجوی این مرزو بوم باید مورد هتاکی و بی احترامی و ضرب و شتم قرار گیرند یا باید در فضایی منطقی سخنان آنان شنیده شود؟ شما به عنوان فردی که خود را حقوق دان میدانیدآیا این نوع برخورد با جامعه دانشگاهی را قبول می کنید؟ در جامعه ای که نخبگانش برای نظر دهی به رئیس دولت باید هزینه ای مانند ضرب و شتم را قبول کنند چه می توان گفت؟آیا درخواست دانشگاهیان برای دانستن جزئیات موضوع مهمی مانند مذاکرات هسته ای جرمی است که مجازات آن ضرب و شتم است؟

آقای رئیس جمهور

به نظر می رسد نوع نگاه دولت و همفکرانش به  نظرات اقشار مختلف جامعه، یک نگاه از بالا به پایین است در حالی که امام بزرگوار ما مسولین جامعه را خادمین جامعه می خواند و بی احترامی به اقشار جامعه را روا نمی دانست.

   جناب رئیس جمهور

جنبش دانشجویی ضمن ابراز تاسف نسبت به اتفاقات روی داده در شیراز و برخورد سلبی با دانشجویان دغدغه مند و مورد ضرب و شتم قرار دادن ایشان مطالبه جدی جهت عذر خواهی جنابعالی از  جامعه دانشگاهی کشور برای چنین برخوردهای دون شان نخبگان جامعه و ایجا بستری مناسب برای شنیدن سخنان دانشگاهیان در فضایی منطقی  را دارد و در غیر این صورت به نظر می رسد باید در شعار های خود تجدید نظر نمایید. تاکید می گردد جنبش دانشجویی با توجه به رسالت مهمی که بر عهده خود می داند نه تنها این اقدامات ایشان را دلسرد نمی کند بلکه برای تحقق وظایف خود دلگرمتر خواهد شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه تهران
بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدچمران اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه شریف
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
بسیج دانشجویی دانشگاه قم
بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان وبلوچستان
بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان
بسیج دانشجویی دانشکده خبر
بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان
بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی همدان
بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه
بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی
بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است