منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۷:۵۶
شناسه خبر: 337767
گروه :خبر
مرتضی پیروی منش- رفتارنیوز- فعال رسانه هرمزگان
 

گفتگو اختصاصی با مسئول بسیج رسانه هرمزگان:

مطالبه آگاهانه ضرورت امروز کار رسانه است

فعال رسانه هرمزگان گفت: رسانه های انقلاب بایستی در بیان تفکر اسلام ناب در اوج همدلی بتوانند خود را به سطح نگاه مطالبه استراتژیک ارمانی ازرسانه ها و مطبوعات گفتمان اسلام ناب برساند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  پایگاه تحلیلی خبری رفتار نیوز، مرتضی پیروی منش در گفتگو با این رسانه گفت: وقتی رسانه ها از افکارغالب گفتمان انقلاب اسلام ناب دور باشند و به نوعی جرات یا اراده ابراز اندام همراه با نظام را نداشته باشندیعنی خنثی  ویا توانایی مطالبه گری آگاهانه که ضرورت امروز رسانه می باشد باآن فاصله دارد.

وی افزود: رسانه های انقلاب بایستی در بیان تفکر اسلام ناب در اوج همدلی بتوانند خود را به سطح نگاه مطالبه استراتژیک ارمانی ازرسانه ها و مطبوعات گفتمان اسلام ناب برساند.

 

پیروی منش اظهار کرد: نگاهی که بعضا برخی از رسانه ها و عده ای نیز معتقدند خاله زنگ بازی های رسانه ای است،بسیار بسیار می تواند جایگاه رسانه را به پایین ترین رده تنزل بخشد.

 

پژوهشگر فرهنگی و رسانه هرمزگان تاکید نمود: فعالان رسانه استان بایستی، رگ و شفاف با ارتقاء آگاهانه سطح علمی و دانش اطلاعاتی خود در حوزه های پیرامونی کمک کننده و سپر حوادث و رخدادهایی باشند که از جانب دشمن درقالب تهاجم فرهنگی، جنگ نرم و یا تهدیدنرم دنبال می شود.

 

فعال رسانه هرمزگان تصریح نمود: دشمن افکار هویتی همراه با گفتمان انقلاب را با انواع مختلف شوک های سیاسی ، اقتصادی از قبیل پرداختن بیش از اندازه به فیش های نجومی که کاری است که باید دستگاه قضا به آن بپردازد واز این قبیل … به خود مشغول کرده، کمی به سناریو های استکبار توجه کنیم.

 

پیروی عنوان کرد : اگر رسانه های ما به جای پرداختن به حاشیه ها در این سییو اندی سال به عمق تخلفاتی چون نفوذ تفکرنظام سرمایه داری که از همان آغازین سال های پیروزی انقلاب توسط مدافعان تفکر نظام سرمایه داری کفر دنبال می شد درست و حساب شده می پرداختن امروز شاهد شوک اقتصادی مقطعی فیش های نجومی که واقعا به نظر حقیر به عزت و اقتدار ما ضربه می زندنمی رسیدیم.

 

لازم است امروز همانگونه که ما می خواهیم از متولیان امر که با این دزدان بیت المال برخورد مناسب شود، کمی به نگاه های سطحی و تولیدات خاله زنگ بازی خود توجه کنیم که دیگر بسیار لطیف و بدون روحیه مطالبه گری شده است بپردازیم.

 

مسئول بسیج رسانه هرمزگان اظهار کرد: لازم است به خلاء ها دراین زمینه بپردازیم ونیاز های پوشش رسانه ای انقلاب را جوابگو باشدو جبهه متحد رسانه ای ایجاد نمایم.

 

این مقام مسئول عنوان کرد: با نگاهی به توزیع بی حساب و کتاب نمایندگی هانشریات کشوری و مطبوعات محلی در هرمزگان وصد ها علت و معلول های دیگر واقعا می توان گفت که کمترین نقش را متولیان امر جهت ارتقاء این قشر پرتلاش در راستای گفتمان انجام نداده اند واین گروه واقعا رها شده هستند.

 

پیروی منش تاکید کرد: سطحی نگری، دوری از همدردی و همدلی در راستای گفتمان انقلاب به خاطر نداشتن الق اسلامی نیست بخاطر بی برنامه گی و رهاسازی متولیان امر رسانه و ضعف در مدیریت رسانه و مطبوعات استان بوده که به جای تمرکز روی نگاه آرمانی نظام روی منافع شخصی برخی مدیران متمرکز شده است.

 

فعال رسانه ای هرمزگان گفت : نزاع های امروز بزرگان رسانه و مطبوعات نشان از غفلت سالیان زیادی است که به قشر رسانه استان درحال حاضر ضربه وارد کرده  و میکند.

 

وی درادامه عنوان کرد: درد گفتمان نداشتن اهالی رسانه، انان را به پایین ترین جایگاه در پیش مسئولانی که بعضا خودشان باعث شده اند خبرنگاران به این حد از نگاه برسند کشانده است وبه همین دلیل همدلی و همدردی صنفی نیز جای خود را به تفرقه ورزی و خاله زنگ بازی داده است.قصد جسارت به خواهران را نداشته و ندارم لیکن منظورم از خاله زنک بازی نگاه ترحم و لطیفی است که از ویژه گی های خواهران ایمانی مانیز می باشد.

 

مسئول بسیج رسانه هرمزگان در پایان چنین پیشنهادی مطرح کرد واظهار نمود: پیشنهادی دارم که اگر مورد قبول واقع گردد قطعا مثمر ثمر خواهد بود.ان شاءا..

 

۱بسیج رسانه نسبت به تخصصی کردن خبرنگاران و آموزش در این زمینه بواسطه کمک گرفتن از متولیان آن حوزه اقدام نماید.

 

به عنوان مثال ما تا سه سال اینده ۲۰ نفر خبرنگار همراه و خبره در حوزهاقتصادمقاومتی ، راهیان نور، دفاعی ،امنیتی ،فرهنگی، سیاسی و..داشته باشیم.

 

۲ .راه اندازی گروه های جهادی رسانه ای با محوریت نگاه راهبردی بسیج رسانه در تعامل با بسیج سازندگی.

 

۳توجه عملی به عمق بخش راهبردی با رویکر پژوهش محوری در امر تولیدات رسانه ای همراه با گفتمان اسلام ناب و خلاء ها و نیاز های مورد نظر.

 

۴جبهه سازی رسانه ای و تفهیم جبهه انقلابی را نهادینه و به مرحله الگویی برساند.

 

۵توجه به مدیریت رسانه ای از طریق شورای عالی بسیج رسانه و سیاست گذاری در این زمینه.

 

۶دروازه بانی خبرهای خبرساز گفتمانی با برگزاری جلسات رسانه ای مستمر از قبیل میز گرد ، تحلیل و تفسیر، گزارش و.. توسط فعالان رسانه عضو بسیج رسانه هرمزگان.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است