منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹
شناسه خبر: 257614
گروه :خبر
image573663

سخنگوی دولت اظهار داشت: پیش‌بینی دولت ۵ تا ۶ درصد میزان رشد و همچنین تورم ۱۱ درصد خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ محمدباقر نوبخت که در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه سخن می‌گفت٬ در بخش نخست سخنان خود در خصوص ناوگان حمل و نقل توضیحاتی ارائه کرد.

وی در توضیح ناوگان حمل و نقل و نوسازی ناوگان عمومی اظهار داشت: این برنامه در حال بررسی است و کارگروهی برای این مسئله فعال است٬ ضمن اینکه کارگروهی برای استانداد‌ها و ضوابط فنی وجود دارد.

نوبخت ادامه داد: ۳۲۵ هزار دستگاه تاکسی در حال حاضر فعال هستند که ۱۱۲ هزار دستگاه آن جزء تاکسی‌های فرسودهٔ با معیارهای ما هستند؛ لذا هدف‌گذاری ما برای بهمن ۱۳۹۴ تا بهمن ۱۳۹۵ ٬ جایگزینی ۹۰ هزار تاکسی است که آن را نوسازی خواهیم کرد؛ پیش بینی ما این است که هر ماه بیش از ۶۰۰۰ دستگاه خودرو را از رده خارج کنیم.

سخنگوی دولت افزود: در سال ۱۳۹۴ میزان کاهش آلاینده‌ها را ادامه خواهیم داد که هم صرفه‌جویی ریالی خواهیم داشت و هم کاهش آلایندگی٬ که در سال ۹۶ کاهش دی‌اکسیدکربی کشور بسیار کم خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه دولت در این اقدام بسیار مصمم است و علاوه بر باعث نوسازی ناوگان عمومی٬ باعث کاهش آلایندگی‌ها خواهد شد و در فاز دوم برای خودروهای بین‌شهری٬ و در گام بعد برای وانت‌ها و کامیون‌ها پیش‌بینی شده که ردیف بودجه در سال بعد برای آن دیده خواهد شد که امیدوارم این بودجه بتواند اثر خود را بگذارد٬٬ ضمن اینکه پیش‌بینی ما برای ۵ تا ۶ درصد رشد و تورم ۱۱ درصد خواهد بود.

نظام پرداخت‌های هماهنگ

نوبخت در پاسخ بهخ سوال نخست خبرنگاران در توضیح نظام پرداخت‌های هماهنگ اظهار داشت: همانطور که گفتم در برنامه ششم با مطالعات صورت گرفته اصلاح آن انجام می‌شود و این هماهنگی و برخی ناهماهنگی‌ها در پرداخت‌ها رفع می‌شود اما در مورد اصلاح نظام بانکی٬ اقدام دولت تعیین بدهی‌های خود دولت است که مکانیسم ما کاهش این بدهی‌هاست.

توضیح در مورد امکان کاهش قیمت نفت

سخنگوی دولت در مورد امکان کاهش قیمت نفت اظهار داشت: حامل‌های انرژی به جز بنزین٬ شامل نفت کوره و گازوییل و نفت سفید نیز هست؛ که در حال حاضر نفت سفید ۱۰۰ تومان فروخته می‌شود در حالیکه قیمت منطقه‌ای آن بالای هزار تومان است.

برای آسیب‌های اجتماعی برنامه داریم

وی در ادامه در توضیح برنامه دولت برای آسیب‌های اجتماعی٬ اظهار داشت: این یکی از مواردی است که دغدغه مقام معظم رهبری و همچنین رییس جمهور نیز هست. ما هم در برنامه ششم و هم بودجه سال ۹۵ که یک مورد آن کودکان خیابانی است٬ نهاد و ساختاری تعریف شده و اجرایی خواهد شد.

آمریکا همه جهان نیست

نوبخت در توضیح سوالی در مورد پرونده پی‌ام‌دی و تناقض آن با محدودیت سفر ایرانی‌ها و دیگر مشکلات آن٬ و احتمال اینکه دولت جدید مصوبات کنگره آمریکا را اجرا کند٬ تکلیف تعهدات ایران چه خواهد شد٬ با بیان اینکه آمریکا همه جهان نیست٬ خاطرنشان کرد: اقدامات به‌‌ همان ترتیب پیش‌بینی شده انجام شده است. انتظار است رسانه‌هایی که نگران بودند٬ از موفقیت ایران در مسئله هسته‌ای اخبار را انعکاس بدهند.

ادامه دارد …

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است